אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלה השביתה במערכת הבריאות ביום ראשון: "הושגו הבנות עם האוצר ומשרד הבריאות" צילום: אוהד צויגנברג

בוטלה השביתה במערכת הבריאות ביום ראשון: "הושגו הבנות עם האוצר ומשרד הבריאות"

ביום ראשון היו אמורים לשבות כ-8,000 עובדי מקצועות הבריאות, בהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות. ואולם, לפני זמן קצר הודיעה ההסתדרות כי הושגו הבנות שימנעו את השביתה

07.03.2019, 20:02 | שירות כלכליסט

הוסר איום השביתה במערכת הבריאות ביום ראשון הקרוב: לפני זמן קצר הודיעה ההסתדרות כי כ-8,000 עובדי מקצועות הבריאות, ובהם פיזיותרפיסטים, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק ודיאטניות, לא ישבתו בתחילת השבוע. הסיבה: הודעת ההסתדרות כי הושגו הבנות שימנעו את השביתה.

השביתה היתה אמורה להקיף אלפי עובדים פרא-רפואיים בכל בתי החולים הממשלתיים, הציבורים והעירוניים, לרבות בתי החולים של שירותי בריאות כללית וכל המכונים והמרפאות בקהילה.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אלכס קולומויסקי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן | צילום: אלכס קולומויסקי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, צילום: אלכס קולומויסקי

בהסתדרות הסבירו כי הרקע לשביתה המתוכננת הוא הפרת סיכומים מתמשכת מצד משרדי האוצר והבריאות ושירותי בריאות כללית, בנוגע להוספת תקנים ושיפור שכרם העגום של עובדי הסקטור.

ואולם, לפני זמן קצר הודיע ראש אגף ההסברה בהסתדרות, יניב לוי, כי בשעות האחרונות הושגו בין הצדדים הבנות.

אלי גבאי, יו"ר איגוד עובדי מקצועות הבריאות בהסתדרות, הסביר הערב כי בשעות האחרונות התנהל מו"מ מול משרדי הבריאות, האוצר ושירותי בריאות כללית במקביל, שבו הושגו הבנות בנוגע לסוגיות שבמחלוקת.

"נציגי המשרדים והנהלת הכללית נתנו את התחייבותם לפתור כבר בימים הקרובים את העניינים הדורשים טיפול. אי לכך ומתוך אחריות לציבור המטופלים, הוחלט לבטל את השביתה שתוכננה ליום ראשון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות