אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארבע שנות מאסר למנהל קמפיין טראמפ לשעבר פול מנפורט צילום: איי אף פי

ארבע שנות מאסר למנהל קמפיין טראמפ לשעבר פול מנפורט

בית המשפט בווירג'יניה הרשיע את מנפורט בשנה שעברה בעבירות מס והונאה בהיקף של מיליוני דולרים שאותם קיבל בין היתר מממשלת אוקראינה

08.03.2019, 07:45 | ynet
פול מנפורט, לשעבר מנהל קמפיין הבחירות של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, נידון הלילה (ו') לארבע שנות מאסר בגין עבירות מס והונאת בנקים. בנוסף יצטרך לשלם קנס בסך 50 אלף דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

מנפורט בן ה-69 הורשע באוגוסט האחרון על ידי בית המשפט במדינת וירג'יניה בחמישה סעיפים של העלמת מס, שני סעיפים של עבירה על חוקי הבנקאות האמריקניים וסעיף נוסף של הסתרת חשבון בנק מהרשויות. עשרה אישומים נוספים נגדו בוטלו על ידי בית המשפט, לאחר שחבר המושבעים לא הצליח להגיע להחלטה לגביהם.

התובעים טענו בין היתר כי מנפורט הסתיר תשלומים בהיקף של מיליוני דולרים שקיבל מממשלת אוקראינה ואוליגרכים אוקראינים כדי לקדם את המנהיג הפרו-רוסי ויקטור ינוקוביץ'. הם ציינו כי מנפורט ביצע הונאות שונות שנועדו לשמר את אורח חייו הראוותני.

פול מנפורט, צילום: איי אף פי פול מנפורט | צילום: איי אף פי פול מנפורט, צילום: איי אף פי

לפני שנתיים הועמד מנפורט לדין יחד עם שותפו ריק גייטס, ששימש כיועץ בכיר במטה הבחירות של טראמפ וחתם על עסקת טיעון. גייטס סיפר בעדותו במשפט כי הוא ומנפורט החזיקו ב-15 חשבונות בנק במדינות זרות שעליהם לא דיווחו לממשלה. הוא אף הוסיף כי אי הדיווח על החשבונות נעשה "בהוראתו של מר מנפורט".

התובע המיוחד לחקירת ההתערבות הרוסית בבחירות, רוברט מולר, ביטל את הסדר הטיעון עם מנפורט בטענה שהאחרון שיקר לחוקרי ה-FBI וקרא לבית המשפט להטיל עליו עונש של 19-24 שנות מאסר.

"לאחר החתימה על הסדר הטיעון, מנפורט שיקר לבולשת הפדרלית (FBI) ולמשרד התובע המיוחד בכמה תחומים – דבר המהווה הפרה של ההסכם", נכתב בהודעה מטעם משרדו של מולר.

מנפורט הודה במסגרת ההסדר בקשירת קשר נגד ארה"ב וקשירת קשר להדחת עד. בנוסף ויתר על זכותו לערער על פסקי הדין בעניינו והסכים לוותר על נכסיו בניו יורק, בהם גם דירה במגדל טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות