אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלי מיילים, מוקף במצלמות: כך נראה השחרור בערבות של קרלוס גוהן צילום: רויטרס

בלי מיילים, מוקף במצלמות: כך נראה השחרור בערבות של קרלוס גוהן

מנכ"ל רנו וניסאן לשעבר, שנעצר ביפן לפני כארבעה חודשים בעבירות שחיתות, יצא השבוע לביתו בטוקיו אך יוטלו עליו תנאים מחמירים ביותר; למשל, הוא לא יוכל למחוק את היסטוריית השיחות בטלפון, ואם יפר את התנאים - יחולטו 9 מיליון הדולר שהפקיד בערבות

08.03.2019, 19:00 | שירות כלכליסט
נחשפו תנאי שחרורו בערבות של מנכ"ל רנו וניסאן לשעבר, קרלוס גוהן, שנעצר לפני כארבעה חודשים ביפן בחשד לעבירות שחיתות: מלבד ערבות של 9 מיליון דולר, גוהן אינו מורשה לגלוש באינטרנט או לשלוח מיילים והוא יהיה מוקף מצלמות מעקב שינטרו את כניסתו ויציאתו מהבית.

קראו עוד בכלכליסט

גוהן, שלפי האישומים נגדו העלים מס והשתמש במשאבי ניסאן שלא כחוק, שוחרר השבוע מהכלא ביפן לאחר 108 ימים כשהוא עוטה מסכה, והוא ממתין כעת לתחילת המשפט שלו. כחלק מהתנאים גוהן מורשה להשתמש במחשב שאינו מחובר לאינטרנט רק במשרדים של אחד מעורכי דינו. עליו גם לממן את התקנת מצלמות המעקב בכניסה לבית המגורים שלו בטוקיו. חברי צוות ההגנה שלו יעקבו אחר הצילומים, שיישלחו גם לבית המשפט המחוזי בטוקיו, כך לפי הצהרה שמסר עורך הדין, ג'וניצ'ירו הירונקה.

גוהן בצאתו מהכלא, השבוע, צילום: רויטרס גוהן בצאתו מהכלא, השבוע | צילום: רויטרס גוהן בצאתו מהכלא, השבוע, צילום: רויטרס

"המצלמות יותקנו במקום שבו הן יוכלו לעקוב אחר הנכנסים והיוצאים, ולא כדי לתעד את חייו של גוהן", הסביר עורך הדין, "אדם אחד לא יכול לעקוב אחרי זה, אז נחלק את המשימה בין המשרדים של שלושת עורכי הדין".

בדומה, צוות ההגנה יהיה אחראי גם על תיעוד שיחות הטלפון של גוהן, שיועבר גם כן לבית המשפט. לפי הירונקה, הטלפון ישמור על היסטוריית השיחות גם אם גוהן ינסה למחוק אותה.

אם גוהן יפר את התנאים, בית המשפט ישלח אותו בחזרה לכלא והכסף שהפקיד יחולט. הוא כמובן אינו מורשה לעזוב את יפן, ומחויב להישאר בטוקיו. כמו כן, עליו לקבל את רשות בית המשפט אם הוא מתכוון להיעדר מביתו למשך יותר משני לילות.

שתי בקשות קודמות של גוהן לשחרור בערבות נדחו, ויפן ספגה ביקורת על שכמעט ואינה משחררת חשודים לפני תחילת משפטם. מומחים טוענים כי מדובר בהגבלות לא שגרתיות וחמורות במיוחד. "בחיים לא נתקלנו בתנאים כאלה לערבות. זה נשמע לי חמור מדי", הגיב שינגי בנדו מאיגוד התמיכה בערבות ביפן, שמסייע לאנשים שמתקשים לשלם ערבות.

גוהן שוחרר מהמעצר ביום רביעי. הוא יצא כשהוא לבוש בכובע כחול, משקפיים ומסיכת מנתחים בניסיון להסוות את זהותו. מאז הוא נצפה מטייל בפארק בטוקיו יחד עם אשתו. הוא אינו מורשה ליצור קשר עם מעורבים אחרים בתיק, לרבות הנהלת ניסאן שהגישה נגדו את התלונה הראשונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות