אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבטלת הנשים עולה לאיטליה 88 מיליארד יורו בשנה צילום: שאטרסטוק

אבטלת הנשים עולה לאיטליה 88 מיליארד יורו בשנה

לפי חישוב של בלומברג, פחות ממחצית הנשים בגיל העבודה באיטליה מועסקות - השיעור הנמוך באזור - והדבר פוגע קשות בתמ"ג

09.03.2019, 12:18 | שירות כלכליסט
נשות איטליה משתרכות אחרי שארית אירופה בכל הנוגע לפעילות כלכלית, ומשאירות את מדינתן בחסך של עשרות מיליארדי יורו מדי שנה. חלקן היחסי של נשים בגיל העבודה שלוקחות חלק בשוק העבודה באיטליה הוא הנמוך ביותר באזור - פחות ממחצית הנשים האיטלקיות מועסקות - והעלאת השיעור הזה לממוצע האירופי של 62.3% יכול להעלות את התוצר המקומי הגולמי ב-88 מיליארד יורו בשנה, כך על פי חישובים של בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד, צילום: בלומברג יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד | צילום: בלומברג יו"ר קרן המטבע כריסטין לגארד, צילום: בלומברג

על פי יו"ר קרן המטבע העולמית כריסטין לגארד, עידוד נשים להיכנס למעגל העבודה מצריך את תמיכתם של "גברים ונשים כאחד על מנת להבטיח אפשרות בחירה, ושינוי תרבותי". מגבלות על העסקתן של נשים עדיין קיימות בחוקה או במערכת המשפטית של 80% מהמדינות החברות בקרן המטבע, כך אמרה לגארד לקהל מאזינים בלונדון בשבוע שעבר.

הממשלה האיטלקית פועלת כעת ברמת החקיקה לקידום משרות קבועות על פני משרות זמניות - מדיניות שמתעדפת לכאורה העסקת גברים על פני נשים מכיוון שזכויות הנשים לחופשת לידה מהוות נטל עבור המעסיקים בכל הקשור לחוזי עבודה קבועים. הדבר מקבל משנה תוקף אם מסתכלים על נתוני התעסוקה מינואר, לפיהם מספר הגברים המועסקים במדינה עלה ב-27 אלף, בעוד שמספרן של הנשים ירדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות