אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבחרת הנשים של ארה"ב תובעת את ההתאחדות על אפלייה מגדרית צילום: רויטרס

נבחרת הנשים של ארה"ב תובעת את ההתאחדות על אפלייה מגדרית

שחקניות נבחרת הכדורגל האמריקאית טוענות שבהתאחדות לכדורגל היתה "אפליה מגדרית מוסדית" כנגד נבחרת הנשים ביחס לנבחרת הגברים

09.03.2019, 15:41 | שירות כלכליסט

נבחרת ארה"ב בכדורגל נשים החלטה לתבוע את התאחדות כדורגל האמריקאית על אפלייה מגדרית. כל 28 החברות בסגל נבחרת ארה"ב - כולל הכוכבות קרלי לויט, מייגן ראפינו ואלכס מורגן - חתמו על התביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בלוס אנג'לס. בתביעה נטען כי בהתאחדות לכדורגל האמריקאית היתה "אפליה מגדרית מוסדית" כנגד נבחרת הנשים ביחס לנבחרת הגברים האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

הסגל הנוכחי תבע פיצויים גם עבור כל השחקניות ששיחקו בארה"ב מאז פברואר 2015. האמריקאיות דרשו פיצויים ובונוסים שלפיהן מגיע להן בהתחשב בכספים שההתאחדות האמריקאית השקיעה בנבחרת הגברים. אם ההתאחדות הכדורגל האמריקאית תמצא אשמה, החשבון שתצטרך לשלם לשחקניות אמריקאיות מכל הזמנים עשוי להגיע לעשרות מיליוני דולרים.

אלכס מורגן במשחק של נבחרת ארצות הברית נגד נבחרת אוסטרליה, צילום: רויטרס אלכס מורגן במשחק של נבחרת ארצות הברית נגד נבחרת אוסטרליה | צילום: רויטרס אלכס מורגן במשחק של נבחרת ארצות הברית נגד נבחרת אוסטרליה, צילום: רויטרס

האמריקאיות, שזכו במונדיאל 2015, מסרו: "כל אחת מאיתנו מאוד גאה ללבוש את חולצת הנבחרת של ארה"ב ולוקחת ברצינות אדירה את כל המשמעויות של זה. אנחנו מאמינות גם בלחימה למען שוויון בין המינים בספורט כחלק מהאחריות החברתית של הענף. כשחקניות אנחנו מצפות לקבל את אותו דבר כמו הגברים". התלונה הראשונית הוגשה לפני שלוש שנים לוועדת השיוויון במקום העבודה של ממשלת ארה"ב. לפי התביעה, "ההתאחדות לכדורגל לחלוטין נכשלה בקידום שוויון מגדרי".

פיפ"א אישרה באוקטובר האחרון לעלות את הפרסים ל-24 הנבחרות במונדיאל הנשים ל-50 מיליון דולר - עלייה מ-15 מיליון דולר בלבד שחולקו עבור מונדיאל 2015. כ-30 מיליון דולר יחולקו כפרסים, 11.5 מיליון דולר לסיוע ארגון הנבחרות ו-8.5 מיליון דולר למועדונים שישחררו את השחקניות למונדיאל. עם זאת, הנשים דרשו לסגור את הפער עוד יותר. כיום הגברים במונדיאל מקבלים 400 מיליון דולר. הזוכה במונדיאל תקבל 4 מיליון דולר - זה ביחס ל-38 מיליון דולר שקיבלה נבחרת צרפת בכדורגל גברים עבור זכייתה בגביע העולם ב-2018.

חברת אדידס הודיעה שתשלם לשחקניות שחתומות אצלה על הסכם חסות את אותם מענקים על זכייה בגביע העולם כמו ששילמה לגברים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות