אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטוס אתיופי עם 157 איש התרסק בדרך לקניה, חשש שהיו עליו 2 ישראלים צילום: רויטרס

מטוס אתיופי עם 157 איש התרסק בדרך לקניה, חשש שהיו עליו 2 ישראלים

בואינג 737 של Ethiopian Airlines נעלם שתי דקות אחרי שהמריא מאדיס אבבה. יש הרוגים. במשרד החוץ בודקים אם היו עליו ישראלים. המטוס נכנס לשימוש רק לפני 4 חודשים, ובשבוע שעבר נחת בנתב"ג. החברה מציגה את עצמה כגדולה באפריקה, ושואפת להיות שער הכניסה של תיירים ליבשת

10.03.2019, 12:03 | ynet

מטוס בואינג 737 של חברת התעופה Ethiopian Airlines התרסק הבוקר (יום א') בדרכו מהבירה אדיס אבבה לניירובי שבקניה. על המטוס בטיסה ET 302, שהתרסק בשעה 8:44 לפי שעון אתיופיה, היו 149 נוסעים ושמונה אנשי צוות. לשכתו של ראש ממשלת אתיופיה מסרה כי יש הרוגים. יש חשש כבד שעל המטוס היו לפחות שני ישראלים.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה של לשכת ראש ממשלת אתיופיה אביי אחמד בטוויטר, נמסרו תנחומים למשפחות ההרוגים: "לשכת ראש הממשלה, בשם הממשלה והעם באתיופיה, מבקשת להביע תנחומים עמוקים למשפחות שאיבדו את יקיריהן הבוקר בהתרסקות של מטוס הבואינג 737 של חברת Ethiopian Airlines שהיה בדרכו לניירובי".

Ethiopian Airlines היא חברת תעופה ממשלתית, והיא מציגה את עצמה כחברת התעופה הגדולה ביותר באפריקה. היא שמה לעצמה ליעד להפוך לשער הכניסה לאפריקה עבור נוסעים מיבשות אחרות.

מטוס בואינג 737 של אתיופיאן איירלנייס
מטוס בואינג 737 של אתיופיאן איירלנייס צילום: רויטרס

התרסקות המטוס באה דווקא אחרי שראש הממשלה הרפורמיסט אביי אחמד הבטיח לפתוח את חברת התעופה ומגזרים כלכליים אחרים להשקעות זרות – שינוי עמוק בכלכלת המדינה, שהיא כלכלה ריכוזית למדי.

ב-2010 התרסק מטוס של Ethiopian Airlines שהמריא מביירות, לבנון, בדרכו לאדיס אבבה. המטוס צלל לים התיכון וכל 90 האנשים שהיו עליו נהרגו, רובם אתיופים ולבנונים. זו הייתה ההתרסקות הקטלנית הראשונה של מטוס של החברה מאז 1996.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות