אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסתמן: קנסות עתק לפולקסווגן, מרצדס וב.מ.וו בגרמניה צילום: בלומברג

מסתמן: קנסות עתק לפולקסווגן, מרצדס וב.מ.וו בגרמניה

כל אחת מהיצרניות צפויה להיקנס בסכום של עד מיליארד יורו על ידי הממונה על ההגבלים במדינה; הטענה: שיתפו פעולה במטרה להקטין את מידת היעילות של מערכות סינון והפחתת זיהום מכלי רכב

10.03.2019, 11:35 | תומר הדר

הממונה על ההגבלים בגרמניה צפוי להטיל קנסות עתק על ב.מ.וו, פולקסווגן ודיימלר, החברה האם של מרצדס בנץ; כך מדווחים אמצעי תקשורת במדינה.

על פי הדיווחים, כל אחת מהיצרניות צפויה להיקנס בסכום של עד מיליארד יורו בגין שיתוף פעולה המיועד להקטין את מידת היעילות של מערכות לסינון והפחתה של זיהום מכלי רכב. כך, לפי הפרסומים בגרמניה, שלוש היצרניות תיאמו ביניהן הקטנה של מיכלי תוספי אוריאה למכוניות דיזל.

קראו עוד בכלכליסט

מפעל מרצדס, צילום: nairaland מפעל מרצדס | צילום: nairaland מפעל מרצדס, צילום: nairaland

כיום רוב מכוניות הדיזל המשווקות בעולם – וגם בישראל – מצוידות במאגרים של תוסף דלק הקרוי "אוריאה". האוריאה, המשווקת גם בתחנות דלק בישראל, מוזרקת אל מערכות הפליטה של מכוניות בעלות מנועי דיזל מתקדמים ומשמשת להורדת שיעור המזהמים.

בנוסף, כך עולה מן הדיווחים, שלושת היצרניות בחרו במשותף שלא להתקין במכוניות בעלות מנועי בנזין מסנני חלקיקים המיועדים לסינון יעיל יותר של פחמימנים. שיעור הקנס שיוטל על היצרניות טרם נקבע סופית, אך החוק בגרמניה מאפשר קנס בגובה של עד עשרה אחוזים מהכנסתן השנתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות