אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיבלו הנחה של 8.6%: פסגות וילין לפידות משקיעים 22.5 מיליון שקל במניות מגוריט צילום: שאול גולן

קיבלו הנחה של 8.6%: פסגות וילין לפידות משקיעים 22.5 מיליון שקל במניות מגוריט

קרן הנדל"ן הודיעה על הקצאה פרטית של מניות ואופציות לשני בתי ההשקעות, שיחזיקו ביחד ב-8.6% ממניות מגוריט; הקרן תנצל את ההון להרחבת הפעילות בתחום השכירות למגורים

10.03.2019, 14:26 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בתי ההשקעות פסגות וילין לפידות נכנסים להשקעה משמעותית במגוריט, קרן ריט העוסקת בהשקעות בתחום המגורים בארץ.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן הודיעה היום (א') כי שני הגופים המוסדיים ישקיעו סכום כולל של 22.5 מיליון שקל תמורת הקצאה פרטית של מניות ואופציות. הסכום מתחלק להשקעה של 12.5 מיליון שקל מצד פסגות ו-10 מיליון שקל של ילין לפידות. בכסף מתכננת מגוריט להמשיך ולהתרחב בתחום הפעילות שלה – רכישה והשכרה של דירות מגורים לציבור הרחב.

פרויקט של מגוריט בגבעת שמואל פרויקט של מגוריט בגבעת שמואל פרויקט של מגוריט בגבעת שמואל


 

        

ההנפקה מדללת את ציבור המשקיעים, כמו גם את הגופים השונים שמושקעים בקרן, שנסחרת בבורסת ת"א בשווי שוק של 260 מיליון שקל. בנוסף, במגוריט אמנם שמחים על הבעת האמון מצד שני הגופים המוסדיים שנכנסים להשקעה, אבל זו לא באה בחינם. שניהם יקבלו הנחה משמעותית של 8.6% ביחס למחיר שבו ננעלה מניית מגוריט ביום חמישי האחרון.

שיעור החזקת הציבור צפוי לרדת מ-36.77% בהון המניות (בדילול מלא) ל-31.2% בדילול מלא ובהנחת מימוש מלא לכתבי האופציות שהוקצו כחלק מהגיוס. קק"ל, שהחזיקה ב-12.7% ממגוריט ערב הגיוס, תדולל ל-10.7%. בית ההשקעות אקסלנס ידולל מ-12.48% ל-10.5%.

בנוסף להקצאה של 28.12 מיליון מניות לבתי ההשקעות הנכנסים להשקעה במגוריט, המהוות 8.6% ממניות ממגוריט. יקבלו בתי ההשקעות אופציות (ביחס של 1.1 אופציות למניה) הניתנות למימוש עד סוף נובמבר הקרוב לפי מחיר של 85 אגורות למניה.

אם ימומשו האופציות במלואן, היקף הגיוס יגדל לכדי כ-50 מיליון שקל וחלקם של שני הגופים המוסדיים, במניות החברה יעלה לכ-16.5%. הגיוס הקרוב יגדיל את הונה של מגוריט, אשר גייסה בבורסה המקומית במהלך השנתיים וחצי האחרונות סך כולל של למעלה מ-700 מיליון שקל בהון מניות ובאגרות חוב.

בכוונת מגוריט לנצל את תמורת ההנפקה להרחבת פעילותה בתחום שוק השכירות למגורים. עד היום חתמה הקרן על תשע עסקאות לרכישה וייזום של כ-750 דירות בהיקף כולל של למעלה ממיליארד שקל.

במהלך השבועות הקרובים צפויה הקרן להתחיל לאכלס מגדל מגורים בן 84 דירות בשכונת נווה דוד ברמלה, אשר יגדיל את מצבת הדירות המניבות שבבעלותה לכ-240 יחידות בפרויקטים שונים בתל אביב, רמת גן, גבעת שמואל, ירושלים ורמלה. כמו כן, זכתה הקרן, בשיתוף עם קבוצת מנרב, בארבעה מכרזים של דירה להשכיר להקמת כ-510 דירות נוספות בערים ראשון לציון, באר יעקב, חולון וירושלים והקרן פועלת להקמתם.

יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך אמר כי: "אנו מקווים שההשקעה של פסגות וילין לפידות במניות החברה מהווה סנונית להמשך שיתוף פעולה פורה ביננו לבין מוסדיים בשוק, הרואים בהשקעה במגוריט דרך מצויינת להיחשף להשקעה בשוק הדיור למגורים בישראל". מנכ"ל הקרן מתי דב סיפר כי "בתור מובילי התחום, אנו שומעים בשמחה את הקולות לפיהם שוק השכירות למגורים במדינה יהפוך לאג'נדה משמעותית יותר עם הקמת הממשלה הבאה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות