אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות ליו"ר קצא"א: "העובדים ינקטו בכל דרך כדי להבטיח את זכויותיהם" צילום: אוראל כהן

ההסתדרות ליו"ר קצא"א: "העובדים ינקטו בכל דרך כדי להבטיח את זכויותיהם"

העובדים טוענים שההנהלה נסוגה חד צדדית מההבנות שהושגו אתם בשבועות האחרונים, לקראת השינוי המבני שאמור להתבצע בתחילת אפריל: "ההנהלה מתנהלת בחוסר תום לב"

10.03.2019, 18:13 | ליאור גוטמן

השינוי המבני בחברת קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) עלול להעצר בדקה ה-90 בשל מחלוקת בין משרדי הממשלה לוועד העובדים. 

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות, רמי גואטה, פנה ליו"ר קצא"א ארז חלפון, והתריע על נסיגה חד צדדית לכאורה מכלל ההבנות שהושגו בשבועות האחרונים מול העובדים, כאלו שיאפשרו את ניהול החברה בצורה תקינה ונטולת בעיות.

מדובר בהעמדת תנאי תשלום לחברה עבור העובדים ושמירת זכויותיהם עם המעבר מחברה ישנה לחברה חדשה, אולם לתפיסתו, "העובדים מצויים במצב בו הנהלת החברה מודיעה באופן חד-צדדי על חזרתם מהתחייבויות שניתנו פעמים רבות לוועד העובדים ולהסתדרות כבסיס למעבר החברה החדשה".

צינור נפט, קצא"א, צילום: קצאא צינור נפט, קצא"א | צילום: קצאא צינור נפט, קצא"א, צילום: קצאא

עד מרץ 2017, קצא"א התנהלה כחברה שאינה ממשלתית ואינה פרטית ותחת הגנה משפטית שכונתה "חוק הזיכיון". לפני כשנתיים פקע החוק והמדינה החליטה להעביר את המבנה והנכסים שבבעלותה לחברה חדשה תוך הבטחת זכויות העובדים ותנאי ההעסקה שלהם, כמאה איש במספר.

הבעיה היא שבכירי משרד המשפטים בעבר, שהיו מעורבים בשינוי המבני בקצא"א, יצרו על פי ההערכות "פלונטר משפטי", שבמסגרתו החברה הישנה אמורה להעביר את כלל הנכסים והפעילות בלי להשאיר עקבות בחברה החדשה. השינוי המבני אמור להסתיים בתחילת אפריל ולהוציא את החברה לדרך חדשה עם עיסוקים ישנים: אחסנת דלקים, הולכה ופיתוח פעילויות בתחום האנרגיה

את גואטה כל ההסברים הללו אינם מעניינים, ולתפיסתו "התחייבויות אלו אינן הבסיס ליחסי עבודה", ולכן לטענתו "התנהלות שכזו על לוקה בחוסר תום לב בהולכת שולל ובחוסר ובאי ניקיון כפיים פוגעת, והיא אנושות במרקם יחסי עבודה תקינים".

השורה התחתונה? גואטה מצהיר ש"לאור סכסוך העבודה הקיים לא נהסס לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת להבטיח את זכויות עובדי החברה".

מקצא"א לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות