אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצבעה הגורלית בפז: מגדל, שביגר מכהן בה כדח"צ, תומכת בו לדירקטור צילום: אוראל כהן

ההצבעה הגורלית בפז: מגדל, שביגר מכהן בה כדח"צ, תומכת בו לדירקטור

מחר תתקיים אסיפת בעלי המניות בפז בה יבחרו המוסדיים בין אמנון דיק, דוד אבנר ואברהם ביגר לתפקיד דירקטור שיתמודד על כיסא היו"ר. מיטב-דש, פסגות, נוקד, כלל ומגדל הולכים על ביגר ובעקבות תמיכת אנטרופי דרכו סלולה. אלא שגם אם ייבחר, דירקטוריון פז יכול לבחור באליעזר שקדי כיו"ר על פניו

10.03.2019, 20:32 | רחלי בינדמן

מחר צפוי להיות יום מאד משמעותי בחברת הדלק והקמעונאותפז – אסיפת בעלי המניות של החברה המורכבת מהגופים המוסדיים הגדולים במשק תכריע את זהות המועמד המוביל ליו"ר דירקטוריון החברה. זאת בין שלושה מועמדים שעשויים להצטרף לדירקטוריון – אמנון דיק, דוד אבנר והמועמד שהוצע על ידי בית ההשקעות פסגות – אברהם ביגר.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט" חברת הייעוץ אנטרופי ממליצה ללקוחותיה – הגופים המוסדיים הגדולים לתמוך במועמד ביגר שאותו קידמו גם מיטב-דש וקרן ההשקעות נוקד ואפילו חברת הייעוץ למשקיעים זרים ISS שכמעט תמיד תומכת במועמדים עליהם המליץ הדירקטוריון (במקרה זה דיק ואבנר) העדיפה את ביגר והמליצה עליו.

אברהם ביגר ואליעזר שקדי, צילום: רמי חכם, אוראל כהן אברהם ביגר ואליעזר שקדי | צילום: רמי חכם, אוראל כהן אברהם ביגר ואליעזר שקדי, צילום: רמי חכם, אוראל כהן

עוד נודע ל"כלכליסט" כי גם חברת הביטוח מגדל שבה מכהן ביגר כדירקטור חיצוני צפויים לתמוך במועמדותו כשהמשמעות היא כמובן שביגר יחדל לכהן כדירקטור במגדל. מגדל משתמשת בשירותיה של חברת הייעוץ אנטרופי אך מכיוון שביגר הוא דירקטור חיצוני בחברה בעצת יועציה המשפטיים היא בדקה את יכולתה לקחת חלק בהצבעה ולבסוף ההחלטה התקבלה על ידי הדירקטורים החיצוניים בועדת ההשקעות.

ביגר התבטא לאחרונה נגד בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, בפגישה שקיים עם הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת שזימן את הדירקטורים במגדל לסוג של שיחת שימוע על רקע סוגיות של ממשל תאגידי. ביגר טען כי לא היה מוכן להיות מנכ"ל תחת בעל שליטה כמו אליהו. במילים אחרות, עבור אליהו, כנראה שעזיבתו של ביגר את דיקטוריון מגדל עשויה להיות דווקא נוחה. עוד נודע כי גם כלל ביטוח צפויה לתמוך בביגר.

למרות שנראה שדרכו של ביגר סלולה לדירקטוריון פז, יש חשיבות גם להיקף התמיכה שיקבל מהגופים המוסדיים. אם יזכה לרוב דחוק של 51%, עדיין יוכל דירקטוריון פז לבחור ליו"ר את אליעזר השקדי שצפוי להתחרות עם המועמד שיזכה מחר באסיפה להצטרף לדירקטוריון. כזכור הדירקטורים החיצוניים החברים בועדת האיתור לדירקטורים חדשים העדיפו את דיק ואבנר על פני ביגר וההחלטה אושרה על ידי כלל הדירקטוריון שבראשו עומד כרגע אריק שטיינברג כיו"ר זמני.

בקריטריונים שהוגדרו לאיתור הדירקטורים החדשים אף נכתב כי הם מעוניינים דירקטור עם "אגו מנוהל" במטרה לאתר דירקטור שיוכל לעבוד בצוות ולתת גיבוי להנהלה בראשות יונה פוגל, כשלא בטוח שניתן להגדיר את ביגר ככזה. כרגע אין רוב בדירקטוריון שתומך בביגר ליו"ר. ישיבת הדירקטוריון עתידה להתקיים עוד החודש, רגע לפני שאפרים צדקה, אחד הדירקטורים החיצוניים שמעדיף את שקדי עוזב את דירקטוריון פז לטובת כהונה בדלק קידוחים החל מהחודש הבא.

אלא שרוב מוחץ של תמיכה בביגר מחר באסיפה עם זאת, יקשה מאד על הדירקטוריון להתעלם מרצון רוב בעלי המניות והם יאלצו כנראה לתמוך בביגר כיו"ר ולא בשקדי, שכן אז תהיה זו החלטה מתריסה כנגד הבעלים של פז – הגופים המוסדיים. ספק אם המוסדיים שתמכו בביגר, אם אמנם תהיה תמיכה גורפת, יסכימו לעבור בשתיקה אם הדירקטוריון יעדיף את שקדי על פניו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות