אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוסיה: אלפים מפגינים נגד תוכנית חדשה לצנזור ושליטה באינטרנט צילום: אי פי איי

רוסיה: אלפים מפגינים נגד תוכנית חדשה לצנזור ושליטה באינטרנט

מהלך חקיקה יאפשר לרגולטור התקשורת המקומית לנטר ולחסום כל תעבורת רשת שתתבצע ברוסיה - מהלך שיגיע להצבעה סופית החודש. יותר מ-15 אלף איש יצאו לרחובות מוסקבה וערים נוספות במדינה, כדי למחות על הצנזורה המתוכננת

11.03.2019, 10:45 | עומר כביר

אלפי אזרחים רוסים מחו אתמול נגד מהלכים שנועדו להטיל מגבלות גדולות יותר על תעבורת האינטרנט ברוסיה. לפי דיווח של ה-BBC, הפגנה המונית נערכה בבירה מוסקבה והפגנות נוספות נערכו בשתי ערים, אחרי שלפני כחודש אישר הפרלמנט הרוסי חוק שיאפשר לנתק את האינטרנט ברוסיה משאר העולם.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הממשלה מדובר במהלך שנועד לשפר את אבטחת הסייבר במדינה, אך המפגינים אומרים שזהו ניסיון להגדיל את הצנזורה ולהשתיק מתנגדים. לדברי המארגנים, יותר מ-15 אלף איש השתתפו בהפגנה במוסקבה (לטענת המשטרה מספר המפגינים עמד על כמחצית), וקראו קריאות דוגמת "לא לגעת באינטרנט" ו"לא לבידוד". "אם לא נעשה כלום המצב יחמיר", אמר אחד המפגינים לרויטרס. "הרשויות ימשיכו ללכת בדרך שלהן ונחצה את נקודת האל-חזור.

אינטרנט? פוטין-נט, צילום: אי פי איי אינטרנט? פוטין-נט | צילום: אי פי איי אינטרנט? פוטין-נט, צילום: אי פי איי

מפגין אחר אמר לסוכנות AFP: "הממשלה נאבקת בחירות. אני אומר את זה כמישהו שישב חודש בכלא בגלל ציוץ". גורמי אופוזיציה דיווחו שכמה מהמפגינים במוסקבה נעצרו. כתב AFP סיפר שראה אדם נגרר מההפגנה.

הצעת החוק, שהוגשה לפרלמנט בדצמבר האחרון, מכשירה אמצעים לווידוא שכאשר גולש מקומי מתקשר עם גולש או אתר רוסי, התעבורה מתבצעת כולה בתוך רוסיה ולא יוצאת לשרתים בחו"ל וחוזרת מהם. זאת, לפי החוק, כדי להבטיח את עצמאות תעבורת הרשת ברוסיה במקרה של ניסיון התערבות מבחוץ.

במסגרת החוק, ספקיות אינטרנט ברוסיה יחוייבו להתקין "אמצעים טכניים", שינתבו את כל תעבורת הרשת במדינה לנקודת תמסורת שאושרו על ידי רגולטור הטלקום המקומי, Roskomnadzor. ניתוב זה יאפשר לרגולטור לבחון את את התעבורה ולחסום אותה במידה ויבחר לעשות כן. בהמשך החודש צפוי הפרלמנט להצביע על הצעת החוק פעם נוספת, ואם יאשר אותו היא תוגש לחתימתו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות