אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היי רובוט, אתה יכול להכין לי קפה? צילום: יואב צוקר

היי רובוט, אתה יכול להכין לי קפה?

בתערוכת החדשנות SXSW הוצגו פיתוחי רובוטיקה חביבים - מבריסטה מלאכותי זריז, דרך רובוטים שמנגנים באורגניות, מדפסת תלת ממד של סושי ואפילו קונספט ללוויין זעיר שיוכל להתחזות לכוכב נופל

11.03.2019, 16:57 | יואב צוקר, אוסטין

SXSW, פסטיבל החדשנות השנתי הגדול בעולם, כלל פיתוחי רובוטיקה יצירתיים וססגוניים. בכמה מדוכני התערוכה הוצגו רובוטים בעלי כישורים אנושיים מאי פעם, שממשיכים לטשטש את הגבולות בין מה שרק אנחנו יודעים לעשות, ומה שאפשר לסנתז במכונה.

קראו עוד בכלכליסט

למשל, הוצג רובוט שיודע להכין קפה במיומנות של בריסטה, כמו גם משקאות רבים ומגוונים אחרים, ולצידו גם מערכות רובוטיות לבנייה מסחרית.

 

בריסטה-בוט, צילום: יואב צוקר בריסטה-בוט | צילום: יואב צוקר בריסטה-בוט, צילום: יואב צוקר

 

הצגו גם רובוטים שיודעים לשחק במשחקי וידאו בעצמם, ועוצבו כרובוטי צעצוע משנות השמונים. באופן כללי, ניכר שטרנד הרטרו הגיע גם לתחום הטכנולוגיה, עם עיצובי שמונה ביט ריבועיים. כדי להשלים את החוויה, שיחקו הרובוטים במכונות ארקייד בסגנון קלאסי.

גם רובוטים יכולים לשחק, צילום: יואב צוקר גם רובוטים יכולים לשחק | צילום: יואב צוקר גם רובוטים יכולים לשחק, צילום: יואב צוקר

כמו כן, הוצגו רובוטים שיודעים לנגן בעצמם באורגנית וללוות זה את זה על מספר אורגניות, כהדגמה לפיתוח פלטפורמת רובוטיקה שמאפשרת למספר זרועות רובוטיות לעבוד יחד.

רביעיית רובוטים מנגנת יחד, צילום: יואב צוקר רביעיית רובוטים מנגנת יחד | צילום: יואב צוקר רביעיית רובוטים מנגנת יחד, צילום: יואב צוקר

חברת סושי סינגולריטי הציגה מדפסת תלת ממד שמדפיסה סושי - מהאצות ועד לדגים. היא הודגמה לקראת פתיחת המסעדה הראשונה בעולם שתגיש מנות בצורה זו, מסעדה שתיחנך בשנה הבאה בטוקיו. 

חברת ALE משכה תשומת לב בשל הקונספט הייחודי שלה: היא מתעתדת להציע שירותי הצגת מטאוריטים מלאכותיים לפי הזמנה, דרך לוויינים זעירים. לראיית החברה, יוכלו כוכבים נופלים שכאלה לשדרג כל אירוע, הופעה ומסיבה.

כוכבים נופלים בקליק, צילום: יואב צוקר כוכבים נופלים בקליק | צילום: יואב צוקר כוכבים נופלים בקליק, צילום: יואב צוקר

חברת Dell הציגה מערכת יצירתית לצריכת תוכן וידאו, על בסיס מרחב שמרוצף במסכים ובו מערכת שעוקבת אחר עיני המשתמש ומכווינה את האודיו בהתאם. כך יוכל להאזין לסאונד הרלוונטי בסרט מהנקודה בה הביט; סאונד שבאמת הולך אחריכם בכל אשר תפנו.

המערכת של Dell, צילום: יואב צוקר המערכת של Dell | צילום: יואב צוקר המערכת של Dell, צילום: יואב צוקר

יואב צוקר הוא מנהל החדשנות של חברת Natural Intelligence

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות