אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חומרי החקירה בתיקי נתניהו יפורסמו יום אחרי הבחירות צילום: אלכס קולומויסקי, אוהד צויגנברג

חומרי החקירה בתיקי נתניהו יפורסמו יום אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לפרקליטי נתניהו כי נעתר לבקשתם לפרסם את חומרי החקירה רק לאחר הבחירות. תאריכי השימוע ייקבעו לכל המאוחר ל-10 ביולי

11.03.2019, 17:13 | טובה צימוקי, ynet

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע אחר הצהריים (יום ב') כי נעתר לבקשתם של פרקליטי ראש הממשלה בנימין נתניהו ויפרסם את חומרי החקירה רק לאחר הבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

הודעה זו נמסרה גם לבאי כוחם של החשודים האחרים בפרשות 1000, 2000, ו-4000. הסנגורים התבקשו לפעול ולתאם מועדים לעריכת שימועים, כך שאלו ייקבעו לכל המאוחר ל-10 ביולי. השימוע לסנגורי ראש הממשלה ייערך בפני היועץ המשפטי לממשלה, בעוד שיתר השימועים יערכו בפני פרקליטת מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

אביחי מנדלבליט, צילום: עמית שאבי אביחי מנדלבליט | צילום: עמית שאבי אביחי מנדלבליט, צילום: עמית שאבי

חומרי החקירה האמורים יועמדו לרשות הסנגורים מ-10 באפריל במשרדי פרקליטות מחוז תל אביב.

"לאחר שקילת עמדותיהם, ובשים לב למכלול נסיבות העניין, החליט היועץ להיעתר בחיוב לבקשת באי כוחו של ראש הממשלה ולהשהות את מסירת חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה עד לאחר מועד הבחירות, וזאת ביחס לכלל החשודים", נמסר מלשכת מנדלבליט.

באי כוחו של ראש הממשלה ביקשו להשהות את מסירת החומרים נוכח טענתם לחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת הבחירות. היועץ המשפטי לממשלה החליט כי בנסיבות העניין, ובשים לב לכך שתכלית מסירת חומרי החקירה היא על מנת לאפשר היערכות לחשודים לשימוע שייערך בעניינם, ונוכח הקירבה למועד הבחירות, הרי שבאיזון בין האינטרסים השונים יש מקום להיעתר בחיוב לבקשה.

מנדלבליט הודיע בסוף החודש שעבר כי ראש הממשלה נתניהו יואשם בכפוף לשימוע בעבירת שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובעבירת מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (פרשת המתנות) ובתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זה לא פחות ממדהים:
נאשם הטוען לחפותו בלהט, לא מוכן שחומר הראיות בעניינו ייחשף אלא לאחר הבחירות - והיועמ"ש משחק את המשחק שלו! אדון מנדלבליט - הבחירות אינן אישיות אלא מפלגתיות. לכן, אף אחד לא שם בקלפי פתק "ביבי" אלא פתק מ.ח.ל (אם זו עמדתו). לכן חובה לתת לציבור (ושאר הנאשמים) לדעת בדיוק מה חומר הראיות, כדי שיתרשם העם עם מי יש לו עסק. זה בעיקר האינטרס של הליכודניקים - הם אלה שצריכים ללחוץ לפרסם את חומר החקירה לפני הבחירות, ולא אחרי.
המטיף בשער  |  11.03.19
לכל התגובות