אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנבידיה התחייבה להשאיר את פעילות מלאנוקס בישראל לפחות שנתיים צילום : משה שי

בלעדי לכלכליסט

אנבידיה התחייבה להשאיר את פעילות מלאנוקס בישראל לפחות שנתיים

כך נקבע בהסכם לרכישת החברה הישראלית ב-6.9 מיליארד דולר; ההערכות הן שגם לאחר מכן אין בכוונת אנבידיה להוציא את הפעילות מישראל

11.03.2019, 17:13 | גולן חזני

חברת אנבידיה התחייבה להשאיר בישראל את הפעילות של מלאנוקס, שעל רכישתה הודיעה היום, לפחות בשנתיים קרובות - כך נודע ל"כלכליסט". במקביל, ההערכות הן שגם לאחר מכן אין בכוונת החברה האמריקאית להוציא את הפעילות מישראל.

קראו עוד בכלכליסט

אנבידיה הקימה מרכז מו"פ בישראל לפני כחצי שנה, אך היא מעסיקה בו כמה עשרות עובדים בלבד. בעקבות הרכישה, יתווספו אליהם 2,000 עובדי מלאנוקס בארץ.

עובדי מלאנוקס מרוכזים בעיקר ביקנעם. חלק מהעובדים קיוו כי הרוכשת תהיה דווקא אינטל, שלה מסורת של שימור עובדים בחברות שרכשה בארץ, וכן היכרות עם ה-DNA הישראלי, לאור העובדה שהיא מעסיקה פה כ-10,000 עובדים. 

אנבידיה עצמה העסיקה עד לרכישה 13 אלף עובדים ברחבי העולם.

אנבידיה רוכשת את מלאנוקס מיקנעם ב-6.9 מיליארד דולר. מדובר ברכישה הגבוהה ביותר של אנבידיה אי פעם, והמחיר משקף פרמיה של כ-17% על שווי השוק של מלאנוקס לפי מחיר הנעילה ביום שישי בבורסת נאסד"ק - 5.93 מיליארד דולר. זהו האקזיט השני בגובהו לחברה ישראלית אי פעם, אחרי מובילאיי שנמכרה לאינטל ב-15.2 מיליארד דולר.

מטה מלאנוקס והמנכ"ל איל ולדמן , צילום: אוראל כהן, משה שי מטה מלאנוקס והמנכ"ל איל ולדמן | צילום: אוראל כהן, משה שי מטה מלאנוקס והמנכ"ל איל ולדמן , צילום: אוראל כהן, משה שי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות