אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסילה לרקיע השביעי: על אתגרים בהליכה צילום: איי אף פי

מסילה לרקיע השביעי: על אתגרים בהליכה

אפשר להפוך ריצה על הליכון, במכון כושר או בבית, לפעילות לא משעממת, בעזרת שינוי הקצב והשיפוע

12.03.2019, 08:13 | ארי תדהר

אימונים על מסילה (הליכון) נתפסים בדרך כלל כאפשרות משעממת לריצה, אך יש להם כמה יתרונות. אם נדע לגוון את הפעילות - למשל על ידי שינוי הקצב והשיפוע, או שינוי המהירות ומעבר מקצב מהיר לאיטי - נוכל להשתמש במסילה ככלי אימון מצוין.

קראו עוד בכלכליסט

היתרון הבולט ביותר של ריצה על מסילה הוא אימון בכל זמן, ללא תלות במזג האוויר או בשעה. כולל בצהרי יום קיץ חם או ביום חורף סוער. בנוסף, מסילה מאפשרת ריצה בקצב אחיד שקבענו מראש. אימון כזה יכול ללמד אותנו על תחושה של שמירת קצב והתנהגות הדופק לאורך זמן בקצב אחיד מסוים.

אימון על מסילה. בכל מזג אוויר ובכל שיפוע שנבחר צילום: אי.אף.פי, צילום: איי אף פי אימון על מסילה. בכל מזג אוויר ובכל שיפוע שנבחר צילום: אי.אף.פי | צילום: איי אף פי אימון על מסילה. בכל מזג אוויר ובכל שיפוע שנבחר צילום: אי.אף.פי, צילום: איי אף פי

במסילה ניתן לתרגל גם ריצה בשיפועים שונים וחדים לקטעי זמן ארוכים, ולדמות ריצה של כמה קילומטרים בעלייה. אם אנחנו גרים באזור מישור החוף או השפלה, לא תמיד יהיה לנו קל למצוא בסביבה מסלול בתנאים דומים.

ויש למסילה גם יתרון חברתי. ריצה עם שותפים במכון כושר, על מכשירים סמוכים, שמתאמנים בקצב שונה מאיתנו.

ריצה על מסילה מפעילה את השרירים באופן שונה מריצה בחוץ. כדי להשוות את רמת המאמץ יש לקבע את השיפוע בהליכון על 0.5% עד 1%. בכל מקרה, רצוי לא לוותר לחלוטין על ריצות באוויר הפתוח, במידה ומטרתנו היא להתאמן או להתחרות בחוץ. וגם כדי ליהנות משני העולמות ולא להפוך לעכברי מעבדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות