אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת ההצבעה על הברקזיט: הפאונד שינה כיוון - ומאבד 0.9% מול הדולר צילום: Getty

לקראת ההצבעה על הברקזיט: הפאונד שינה כיוון - ומאבד 0.9% מול הדולר

מוקדם יותר רשם המטבע הבריטי עליות של 0.4% לעומת המטבע האמריקאי, על רקע הערכות כי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי מתקרבת לאישור הסכם הברקזיט בפרלמנט

12.03.2019, 13:50 | שיר רייטר

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הפאונד ביצע בשעה האחרונה פניית פרסה - ומאבד כעת 0.8% מול הדולר. זאת, לאחר שהתובע הכללי בבריטניה הודיע כי השינויים שנערכו בהסכם עם האיחוד האירופי אינם מסירים את הסיכונים החוקיים בנושא האירי.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר רשם המטבע הבריטי עליות של 0.4% לעומת המטבע האמריקאי, על רקע הערכות כי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי מתקרבת לאישור הסכם הברקזיט שלה - לאחר שבאיחוד האירופי הסכימו לשינויים מסוימים לקראת ההצבעה היום בפרלמנט הבריטי.

מיי הצליחה אמש להשיג תמיכה של הרגע האחרון מהאיחוד האירופי בהסכם הברקזיט שלה, לפני שזה עולה להצבעה היום. מיי הודיעה כי הגיעה לפשרה עם האיחוד האירופי בנוגע לסוגייה המורכבת של הגבול בצפון אירלנד.

         

ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, צילום: אם סי טי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי | צילום: אם סי טי ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, צילום: אם סי טי

           

לדברי השר הבריטי הבכיר דייוויד לידינגטון, מיי השיגה "שינויים מחייבים מבחינה חוקית שמחזקים ומשפרים את הסכם הפרישה". הערבויות שהושגו, הסביר, ימנעו מהאיחוד האירפי את היכולת "ללכוד" את בריטניה באמצעות הפשרה שהושגה בנוגע לסוגיית הגבול בצפון אירלנד.

 בשוק המט"ח המקומי, הדולר נסחר ביציבות מול השקל, בשער של 3.622 שקלים לדולר. היורו שומר גם הוא על יציבות ונסחר תמורת 4.077 שקלים.

"השקל המשיך להתחזק בשבוע באחרון, על רקע התרחבות בעודף בחשבון השוטף והיחלשות היורו בעולם", כך אמר אמיר כהנוביץ', הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס.

"השקל במגמה ארוכת טווח של התחזקות, כשמשנת 2006 עד היום התחזק ב-47% מול סל המטבעות של בנק ישראל, על רקע עודף בחשבון השוטף, שנובע גם מתגליות הגז", הוסיף כהנוביץ'.

"הנתונים על התרחבות העודף בחשבון השוטף ברבעון הרביעי ב-4.2 מיליארד דולר הביא את העודף ל-3% מהתמ"ג. המשך העודף תומך בהמשך התחזקות השקל, אף שאיננו המסביר היחיד, מה שמפעיל לחץ על בנק ישראל להוריד את הריבית כדי למנוע מהתחזקות השקל להחזיר את האינפלציה אל מתחת לגבול היעד התחתון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות