אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן פימי מצרפת חברה נוספת תחת כנפיה ‑ יוטרון

קרן פימי מצרפת חברה נוספת תחת כנפיה ‑ יוטרון

הקרן מפצלת את זרוע החניונים האוטומטיים של יוניטרוניקס. תיסחר בת"א בשווי 193 מיליון שקל

13.03.2019, 08:08 | חזי שטרנליכט

חברה ציבורית חדשה מצטרפת לבורסה בתל אביב, רישומה של חברת יוטרון שבשליטת יוניטרוניקסוקרן ההשקעות פימי של ישי דוידי הושלם. המהלך בוצע לפי תשקיף שפרסמה יוניטרוניקס, שבעלת השליטה בה היא קרן פימי (49.99%), ב־28 בפברואר האחרון. פימי הובילה את תהליך הפיצול שהחל בקיץ האחרון, שמטרתו לפצל את פעילות החניונים האוטומטיים שפיתחה יוניטרוניקס לתוך החברה הציבורית החדשה. מניות יוטרון יחולקו כדיבידנד בעין למחזיקי המניות ביוניטרוניקס. 

קראו עוד בכלכליסט

המסחר במניות יוטרון צפוי להתחיל רק מחר, והיא צפויה להתחיל להיסחר לפי שווי של 193.9 מיליון שקל. כל מי שהחזיק במניה אחת של יוניטרוניקס ביום ראשון השבוע ובלבד שלא רכש את המניה של יוניטרוניקס באותו יום, קיבל במסגרת הפיצול גם מניה אחת של יוטרון.

יוניטרוניקס פרסמה את הנוסחה שלפיה חושב מחירה של מניית יוטרון, שתתחיל להיסחר מחר לפי מחיר של 14.10 שקל. המחיר נקבע על ידי הכפלת החלק היחסי של ההון של יוטרון (פרופורמה) בהון של יוניטרוניקס, לפני הפיצול נכון לתום המחצית הראשונה של 2018. מדובר ביחס שעמד על 0.52 שמוכפל בשער הנעילה של מניית יוניטרוניקס ביום המסחר הקודם ליום הקובע, יום חמישי האחרון, כלומר 12.6 שקל למניה.

חיים שני, מייסד ומנכ"ל יוניטרוניקס, אמר אתמול: "על מנת לאפשר לכל מגזר פעילות להמשיך ולצמוח באופן מיטבי, ולאור השוני המהותי הן באופי הפעילות של כל מגזר והן בבשלות התפעולית־ארגונית שלו, החלטנו לפעול לפיצול פעילויות החברה. זאת על מנת שפעילות הפתרונות האוטומטיים, המבוצעת באמצעות החברה ובאמצעות חברה־בת, תעבור לחברה־אחות ציבורית גם היא". לדבריו, "פיצול פעילות הפתרונות האוטומטיים לחברה־אחות יאפשר ביתר קלות לייצב ולמקד את ההנהלה שלה, להתמקד בשוק האמריקאי ולבסס את מעמדה כמובילת השוק".

ישי דוידי מנהל קרן פימי , צילום: אוראל כהן ישי דוידי מנהל קרן פימי | צילום: אוראל כהן ישי דוידי מנהל קרן פימי , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות