אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגמרה השביתה ברכבת, ההנהלה הגישה תלונה למשטרה נגד הוועד צילום: רכבת ישראל

נגמרה השביתה ברכבת, ההנהלה הגישה תלונה למשטרה נגד הוועד

השביתה שהחלה בהשבתת שני קווים ביום ראשון האחרון, והגיעה לשיאה בהשבתה מוחלטת של תנועת הרכבות ל-5 דקות מוקדם יותר היום, הסתיימה. דוברות ההסתדרות: "הצעדים הארגוניים בחטיבת המטענים יופסקו. קוראים להנהלת הרכבת לכבד את עובדיה"

12.03.2019, 18:37 | ליאור גוטמן

השביתה שהחלה בהשבתת שני קווים ביום ראשון האחרון, והגיעה לשיאה בהשבתה מוחלטת של תנועת הרכבות ל-5 דקות מוקדם יותר היום (ג'), הסתיימה. כך הודיעה לפני זמן קצר דוברות ההסתדרות. במקביל הגישה ההנהלה תלונה נגד נציגי הוועד על ההשבתה.

קראו עוד בכלכליסט

  , צילום: YNET צילום: YNET   , צילום: YNET

מאגף הדוברות נמסר כי "בתום ישיבה בין יו"ר הסתדרות המעו"ף ומ"מ יו"ר האגף לאיגוד מקצועי ארנון בר דוד, יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי וועד עובדי הרכבת בראשות גילה אדרעי, נעתר ועד עובדי הרכבת לבקשתו של בר דוד לעצור את שביתת קווי הרכבת ולהפסיק את הצעדים הארגוניים בחטיבת המטענים. לנוכח הדברים, תנועת הרכבות בארץ תחודש במלואה.

ההסתדרות צפויה לפנות ביממה הקרובה לבית הדין, על מנת שיכריע בסוגיות שבמחלוקת, תוך שימת דגש על נושא הבטיחות בסידור העבודה של הנהגים. הסתדרות קוראת להנהלת הרכבת לכבד את עובדיה ולהפנים כי ההון האנושי הוא הנכס החשוב ביותר של החברה".

"רוצים להדיח אותנו"

"כל מי שפנוי מהסידור - עוד שעה להיות בהסתדרות דחוף, רוצים להדיח אותנו. כולם להגיע" - זו לשון ההודעה שהופצה היום בין חלק מחברי הרכבת, לקראת הישיבה. 

מקורות בחברה טענו שבהסתדרות מאוד כועסים על התנהלות חלק מאנשי הוועד, ובפרט על כך שהשביתו היום - לכאורה על דעת עצמם - את תנועת הרכבות הארצית למשך 5 דקות, במחאה על פיצוץ המו"מ בין ההנהלה לעובדים הבוקר. המו"מ עסק בתנאי העבודה של נהגי הקטרים.

מי שניסה לסייע היום בשיחות הוא יו"ר ועד רשות שדות התעופה פנחס עידן. בשיחה עם "כלכליסט" הוא אמר שהציע לצדדים להשהות כל עיצומים עד למינויים של שר תחבורה חדש ומנכ"ל חדש לרכבת, אולם המלצתו לא התקבלה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ בעקבות השבתת התנועה כי "את השביתות ברכבת צריך להפסיק מיד. ניסנקורן, שר האוצר של לפיד וגנץ, ישבית את המדינה. הוא יחזיר אותנו אחורה לכלכלת הסתדרות שתפגע באזרחים. אסור לתת לזה לקרות".

"הנהלת הרכבת הגישה תלונה במשטרה כנגד נציגי הוועד"

מהנהלת רכבת ישראל נמסר בתגובה: "הנהלת הרכבת מברכת על ההחלטה להפסיק את השבתת רכבות הנוסעים לאחר שלושה ימים, צעד שפגע ב-20 אלף נוסעים מידי יום, תוך ביטול 80 רכבות". עוד נמסר, כי הנהלת הרכבת רואה בחומרה רבה את הפסקת תנועת הרכבות, תוך שימוש ברשת החירום הרכבתית ו'חטיפת' עשרות אלפי נוסעים בעת נסיעתם. "הנהלת הרכבת לא תעבור על כך לסדר היום, והגישה תלונה במשטרה כנגד נציגי הוועד. הפסקת השביתה במגזר הנוסעים והמטענים היא התחלה נאותה ליישוב עוד מספר רב של צעדים ארגוניים, שבפועל מסרסים את הרכבת ופוגעים בה אנושות".

לטענת ההנהלה, ועד העובדים הכריז על 30 הוראות ארגוניות שונות, לרבות איסור הוצאת כלים הנדסיים וביצוע סגירות מקטעי מסילה לצורך עבודות תשתית חיוניות לצורכי בטיחות. "מבצע התשתית המתוכנן ליום חמישי באיזור נתב"ג - בוטל בגין כך. זאת לאחר שמבצע אחר, בתחנת יבנה מזרח, בוטל אף הוא בשבוע שעבר".

עוד מציינים שם ביטולים חוזרים של ניסויי רכבות במנהרות גילון בקו כרמיאל; הפסקת ליווי טכנאים לרכבות; הפסקת שינוע צי נייד, ובכלל זה קטרים חשמליים, ממרכזי התחזוקה בצפון בחזרה לקו המהיר לירושלים; חלפים לרכבות התקועים במחסנים, שוועד העובדים מסרב לשחרר; ועיצומים בסידורי עבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות