אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס מופחת לבנק מזרחי: ישלם 195 מיליון דולר לרשויות בארה"ב

קנס מופחת לבנק מזרחי: ישלם 195 מיליון דולר לרשויות בארה"ב

הבנק אישר הערב את הסדר הפשרה עם משרד המשפטים האמריקאי בפרשת העלמות המס; הדרישה הראשונית של האמריקאים עמדה על 342 מיליון דולר

12.03.2019, 23:25 | גולן חזני

בנק מזרחי אישר הערב (ג') את הסדר הפשרה עם משרד המשפטים האמריקאי במסגרתו ישלם תשלום מופחת של 195 מיליון דולר במסגרת חקירת העלמות המס, כך נמסר מהבנק. מדובר בסכום הנמוך דרמטית מ-342 מיליון הדולרים שדרשו האמריקאים בדרישת הקנס המקורית. זאת בתום מו"מ אינטנסיבי שהחל באוגוסט 2018.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההסכם, הבנק קיבל אחריות על מעשיהם של עובדים מסוימים לשעבר - "בנקאים פרטיים מסוימים, בנקאי קשרי לקוחות ועובדים אחרים בעלי רמת אחריות דומה, שפעלו בניגוד למדיניות הבנק ולנהליו".

יו"ר הבנק משה וידמן וחברי הדירקטוריון הביעו סיפוק מהעובדה שהשיחות עם אנשי משרד המשפטים בוושינגטון הניבו תוצאות חיוביות, ו"אפשרו לנו להגיע להסדר מוסכם".

מנכ"ל הבנק אלדד פרשר אמר כי ההגעה להסדר תאפשר לבנק להתמקד בהשגת יעדי התוכנית האסטרטגית ולחזור, במהלך השנה, למתווה חלוקת הדיבידנד. יצוין, כי ההפרשה בגין החקירה הסתכמה בסוף הרבעון השלישי של 2018 ב-162 מיליון דולר, והיתרה תופרש בדוחות הרבעון הרביעי של 2018, שיפורסמו לקראת סוף חודש מרץ.

מדובר בפרשה שבה פתחו הרשויות האמריקאיות לפני שמונה שנים בחקירה נגד שורה של בנקים זרים בחשד שסייעו ללקוחותיהם בהעלמות מס. בארץ נחשדו הבנקים הפועלים, לאומי ומזרחי טפחות. לאומי הגיע להסכם דומה תמורת 270 מיליון דולר אבל שילם 130 מיליון דולר נוספים לשלטונות ניו יורק.

בשבוע שעבר הודיע בנק הפועלים כי יאלץ להפריש עוד 922 מיליון שקל במסגרת הסדרת מעורבותו בפרשה, ובכך יגיע הסכום שישלם ל-2.2 מיליארד שקל.

המנכ"ל פרשר, צילום: עמית שעל המנכ"ל פרשר | צילום: עמית שעל המנכ"ל פרשר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות