אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב בלגן ברכבת: "כמה נהגים הודיעו על מחלה"

שוב בלגן ברכבת: "כמה נהגים הודיעו על מחלה"

למרות הודעת ההסתדרות אתמול על הפסקת השביתה בקווים לוד-ראשונים וכרמיאל-חיפה - בחברה מדווחים כי "כמה נהגים הודיעו על מחלה בפער של דקות בודדות אחד מהשני"; בוועד מאשימים: "איבוד עשתונות של ההנהלה לקראת פרסום דו"ח המבקר"

13.03.2019, 10:47 | ליאור גוטמן

שוב בלגן ברכבת? ההסתדרות הודיעה אתמול על הפסקת השביתה בקווים לוד-ראשונים וכרמיאל-חיפה, אבל השיבושים נמשכים גם הבוקר.

הנהלת הרכבת הודיעה לפני שעה קלה כי "למרות הודעת ההסתדרות על סיום צעדי ההשבתה, חוזר הבוקר ועד העובדים לפרקטיקת ההתחלות. בשעה האחרונה הודיעו כמה נהגים על מחלה, בפער של דקות בודדות אחד מהשני". בשלב זה מדובר בשלושה נהגים, כאשר רכבת בנימינה הושבתה הבוקר מבלי שמצאו את הנהג.

בהנהלת החברה טוענים כי "בשעה זו הנהלת הרכבת עושה כל שביכולתה על מנת לאייש את הרכבות ולהפעילן כסדרן, בין היתר מוקפצים כוננים המיועדים לתת מענה באירועים תפעוליים אחרים. בנוסף, ימשיכו על פי הודעת הוועד העיצומים במתחמי הרכבת השונים, יבוטלו כל ההדרכות (גם בנושאי בטיחות) וישובשו עבודות תשתית נחוצות". השורה התחתונה, לפי החברה: "אם צעדי הוועד הבלתי חוקיים יימשכו, לא יהיה מנוס מביטול רכבות נוסעים".

היום אחר הצהרים יפורסם דו"ח מבקר המדינה בנושא התחבורה הציבורית בישראל. 

מהוועד נמסר בתגובה: "הנהלת הרכבת באיבוד עשתונות מוחלט לקראת פרסום דוח המבקר. 400 נהגי קטר יש ברכבת ולאחר בדיקה מדוקדקת, מצבת החולים מאתמול להיום עלתה ב-4 נהגים בלבד. לכל הדעות מדובר במספר זניח ובוודאי לא בהוראה ארגונית של הוועד. העובדה שהנהלת הרכבת מנסה להסית את הדיון מהמסקנות הקשות שיפורסמו עוד כמה שעות בדוח המבקר, יכולה להיות בעצמה פרק עלוב נוסף בדו"ח עב הכרס על כשליה".

רכבת ישראל, צילום: רכבת ישראל רכבת ישראל | צילום: רכבת ישראל רכבת ישראל, צילום: רכבת ישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות