אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיקסל שחור: גוגל מקצצת את חטיבת המחשבים והמובייל

פיקסל שחור: גוגל מקצצת את חטיבת המחשבים והמובייל

החטיבה פיתחה ומכרה את מחשבי הפיקסל היוקרתיים, כשבפועל הריצו את כרום OS - מערכת הפעלה מוגבלת בהשוואה לווינדוס; גוגל הודיעה למהנדסי המו"פ שיתחילו לחפש להם פרויקטים אחרים, אך לא תעביר מתפקידם או תפטר עובדי ייצור בשלב זה

13.03.2019, 11:17 | רפאל קאהאן

גוגל מקצצת את חטיבת החומרה שלה: לפי דיווח של הביזנס אינסיידר, שנשען על מקורות בתוך החברה, הודיעה גוגל למהנדסים שעובדים על פרויקטים לפיתוח מחשבים וטאבלטים חדשים שעליהם למצוא להם פרויקטים אחרים אצלה או בחברות אלפבית האחרות. הקיצוצים יבוצעו בצוותי הפיתוח, אך לא בצוותי הייצור, מה שמעלה תהיות על תוכניות החברה להמשך. 

קראו עוד בכלכליסט

חטיבת החומרה של גוגל הוקמה ב-2016 ומנוהלת בידי ריק אוסטרלו, מנכ"ל מוטורולה לשעבר ומומחה מובייל. פרויקט מחשבי הפיקסל של החטיבה נועד לספק מדגימי טכנולוגיה למערכת ההפעלה כרום OS. אך מכיוון שהמיצוב של מחשבי סדרת פיקסל היה יקר ביותר וכרום OS לא מאפשרת את כל יכולות ווינדוס, לא התבלטו בשוק.

מחשב הפיקסלבוק של גוגל מחשב הפיקסלבוק של גוגל מחשב הפיקסלבוק של גוגל

כרום OS נתפסת כמערכת הפעלה זולה שמיועדת להפעיל מחשבים זולים, בעיקר לתחומי החינוך. טום וורן, כתב The Verge אף צייץ שמעולם לא ראה מישהו סביבו משתמש במחשב או טאבלט של גוגל. "אין זה מפתיע לראות שגוגל הרימה ידיים", כתב. הקיצוץ הנוכחי לא אומר בהכרח שגוגל תוותר על כרום OS בקו מוצרי הפיקסל, ויתכן שפשוט תציע מחשב פיקסל מוזל.

עדיין לא ברור לאן רוצה גוגל לקחת את מערכות ההפעלה שלה. על פני השטח, נראה שהחברה עצרה או צמצמה את מאמציה לאחד בין אנדרואיד לכרום OS. תמיכת כרום OS באפליקציות אנדרואיד כבר הוטמעה וכרגע זו לא הצלחה מסחררת. המשתמשים לא מעוניינים באפליקציות סמארטפון על המחשב והתמיכה שגוגל העניקה לתכונה הזו אינה חלקה וגורפת. בשטח, רק קומץ אפליקציות מסוגלות לרוץ על כרום OS וזאת רק אם הותאמו על ידי המפתחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות