אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מת הקבלן דודו אוחיון - מחלוצי מחיר למשתכן צילום: אלעד גרשגורן

מת הקבלן דודו אוחיון - מחלוצי מחיר למשתכן

החברה בבעלות אוחיון, יליד עפולה, היתה הראשונה להתחיל ולבנות במסגרת תוכניתו של שר האוצר, ואף הראשונה לאכלס כמה עשרות דירות

13.03.2019, 11:50 | בילי פרנקל ודותן לוי

הקבלן דוד (דודו) אוחיון נפטר אתמול בנסיבות טראגיות בגיל 50. אוחיון ריכז את עיקר פעילותו בתחום הבנייה למגורים בערים עפולה, שבה נולד וגדל, וכן בנצרת. הלוויתו תתקיים היום בשעה 15:00 בבית העלמין במושב מרחביה שבעמק יזרעאל.

קראו עוד בכלכליסט

 לפני שלוש שנים היה אוחיון מראשוני הזוכים במכרזי היוזמה הממשלתית "מחיר למשתכן", וזכה בשני מכרזים לבניית 200 דירות בעפולה, והיה הראשון מבין קבלני היוזמה שהחל את בניית הפרויקט בפועל.

דודו אוחיון ז"ל, צילום: אלעד גרשגורן דודו אוחיון ז"ל | צילום: אלעד גרשגורן דודו אוחיון ז"ל, צילום: אלעד גרשגורן

אוחיון הקים ב־2004 את חברת ב.א. דורם יזמות נדל"ן. ב־2015, לצורך השתתפות במכרזי מחיר למשתכן, הוא הקים יחד עם הקבלן סאלח עבד את חברת י.ס.ד יזמות ובנייה. ביחד בנו השניים בשנים האחרונות כ-600 דירות בעפולה ובנצרת. בסוף 2017 זכה אוחיון להיות גם הקבלן הראשון שאכלס דירות במסגרת היוזמה, כאשר אכלס 54 דירות ראשונות. עם זאת, ככל הידוע, בפרויקט מספר רב של דירות שטרם אוכלס.

בראיון שהעניק ל"כלכליסט" לפני שנתיים, הגן אוחיון על "מחיר למשתכן", בניגוד לדעה הרווחת בקרב רוב הקבלנים שאינם אוהבים את התוכנית. "בכובע שלי כיזם אני אוהב את התוכנית. היא מאפשרת לנו לרכוש קרקע במחיר נמוך ודורשת רק מעט התעסקות בשיווק, בגלל שיטת ההגרלות.

"בפריפריה זה משמעותי, כי הדירות פה לא נחטפות מהר כמו בתל אביב, ובזכות ההגרלות יש חיסכון בזמן, בעלויות ובמשאבים", אמר אז, והוסיף כי "בכובע שלי כאזרח, אני רואה בפעם הראשונה את מדינת ישראל מכניסה יד לכיס ואומרת 'אנחנו פועלים להורדת מחירי הדיור'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה