אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל מרחב בפרטנר לשעבר חשוד בניצול הפטור ממע"מ באילת להעלמת מס צילום: bigstock

מנהל מרחב בפרטנר לשעבר חשוד בניצול הפטור ממע"מ באילת להעלמת מס

המנהל וצמד אחים חשודים במכירת טלפונים סלולאריים בהיקף של מיליוני שקלים לאנשים שאינם תושבי אילת. כדי להסוות את המכירות הללו, נרשמו והוצאו חשבוניות מס כוזבות על שמות עובדי "פרטנר" בדוכנים, או על שם תושבי אילת שלא היו צד בעסקה ואנשים מזדמנים

13.03.2019, 15:51 | עמרי מילמן

חקירה נוספת של רשות המסים בנוגע לניצול הפטור ממע"מ באילת עבור מכירת טלפונים סלולאריים ללא תשלום המס.

קראו עוד בכלכליסט

רשות המסים דיווחה היום (ד') כי פתחה בחקירה במסגרתה הובא מנהל מרחב בחברת פרטנר, איתי אבנהיימר, לבית משפט השלום בחיפה, בחשד למעורבות בפרשת מכירת הטלפונים הסלולאריים - בהיקף של מיליוני שקלים לאנשים שאינם תושבי אילת. גם שני האחים פאדי ושאדי נאפע חשודים במעורבות, הובאו לבתי משפט השלום בחיפה ובאילת. כל המעורבים שוחררו בתנאים מגבילים.

טלפונים סלולריים, צילום: ג טלפונים סלולריים | צילום: ג'ונתן סין cc-by-sa טלפונים סלולריים, צילום: ג

במסגרת אותה פרשה חשפה הרשות בחודש אוקטובר האחרון כי הוט מובייל הגישה דו"חות כוזבים על מכירות פטורות ממע"מ בהיקף של עשרות מיליוני שקלים על מכירת מכשירי טלפון ניידים באילת, כביכול לתושבי אילת ואחרים. בפועל המכשירים נמכרו בצורה מוסוות ושלא כדין למבריחי טלפונים המתגוררים בצפון ובמרכז הארץ.

כדי להנות מהפטור ממע"מ במכירת טלפון נייד לאדם שאינו תושב אילת, החוק קובע כי המכירה צריכה להיות של מכשיר בודד. מהפרשה שנחשפת כעת עולות מכירות סיטונאיות במסווה של מכירות בודדות. הפטור נועד לחזק את המסחר באילת ואת התיירות המגיעה אל העיר.

לפי הבקשות שהגישה רשות המסים לבית המשפט, שאדי הוא תושב אילת, שפתח באוגוסט 2018 תיק עוסק מורשה בתחום מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים ואחיו פאדי הוא תושב שפרעם שפתח גם הוא תיק עוסק מורשה בתחום מכירת טלפונים סלולריים ואביזרים. לפי החשד, האחים רכשו בשנים 2017-2018 מאות מכשירי טלפון סלולריים בפטור ממע"מ מחברת "פרטנר" ומעוד חברות באילת והבריחו אותם מחוץ לאילת.

בעת המכירה מחוץ לאילת היו אמורים לגבות עליהם מע"מ, אולם לא עשו זאת. לפי הממצאים עד כה, משנת 2017 ועד היום, באופן שיטתי נמכרו מספר רב של טלפונים סלולריים באותו יום, למספר אנשים קבועים שאינם תושבי אילת, במטרה להבריח אותם מתחומי אילת, כלומר מכירות אלו לא היו זכאיות לפטור ממע"מ, ונמכרו בפטור.

כדי להסוות את המכירות הללו, הן נרשמו והוצאו חשבוניות מס כוזבות על שמות עובדי "פרטנר" בדוכנים, או על שמות אנשים מזדמנים, או תושבי אילת שלא היו צד בעסקה או שמות אנשים שכלל לא היו מודעים לכך.

מחלקת חקירות מס ומע"מ חיפה ויחידת יס"מ אילת, מנהלות מזה מספר חודשים חקירה סמויה נגד חברות תקשורת המנצלות לרעה את הפטור ממע"מ באילת למכירת טלפונים, למי שאינם עומדים בתנאי הפטור ונגד מבריחי טלפונים מאילת לתחומי הארץ.

החקירה הפכה גלויה ביום שני לאחר שבוצעו חיפושים ונתפסו מסמכים במשרדי חברת פרטנר ובדוכני פרטנר באילת, ונחקרו עשרות עובדים ומעורבים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות