אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספוטיפיי התלוננה על אפל מיוזיק בפני האיחוד האירופי צילום: גטי אימג'ס

ספוטיפיי התלוננה על אפל מיוזיק בפני האיחוד האירופי

לטענת החברה, שירות הסטרימינג של אפל לא נפגע ממגבלות שמטילה החברה על אפליקציות אחרות בחנות שלה, מה שמפר חוקי תחרותיות באיחוד. בנוסף, נטען שהחברה מאלצת מפתחים להשתמש בשירות התשלומים שלה, תוך גביית עמלות

13.03.2019, 17:24 | עומר כביר
ספוטיפיי הגישה השבוע תלונה נגד אפל לנציבות האיחוד האירופי, בטענה שענקית הטכנולוגיה מפרה את חוקי ההגבלים העסקיים של האיחוד בגלל מגבלות שהיא מטילה על אפליקציות באפסטור שלה. מגבלות אלה, טוענת מפעילת שירות הסטרימינג, מקשות על ספוטיפיי ושירותים דומים להתחרות בשירות אפל מיוזיק.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, אפל מקשה על שירותים בתשלום לצבור נתח שוק ללא שימוש בשירות התשלומים של החברה, ממנו גוזרת אפל עמלה של עד 30% על כל עסקה. זאת, בין השאר, באמצעות איסור על הפניה משתמשים לרכישת מנוי בפלטפורמה אחרת או גביית מחיר נמוך יותר בעת רכישת המינוי מחוץ לאפסטור.

ספוטיפיי, צילום: גטי אימג ספוטיפיי | צילום: גטי אימג'ס ספוטיפיי, צילום: גטי אימג

לטענת ספוטיפיי, אפל דחתה כמה פעמים עדכוני אבטחה לאפליקציה שלה ואף איימה להסיר אותה מהאפסטור, מסיבות אנטי-תחרותיות. "אפליקציות צריכות להתחרות על בסיס איכותן, לא על בסיס מי שולט באספטור", אמר היועץ המשפט של ספוטיפיי, הורשיו גוטיארז. "מרגע שאפל הפכה לא לרק לספקית פלטפורמה, אלא גם למתחרה ישירה, התמריץ שלהם לפגוע בשירותים יריבים כמו ספוטיפיי נעשה גדול יותר ותכוף יותר".

מנכ"ל ספוטיפיי, דניאל אק, כתב בפוסט שפרסם בבלוג הרשמי של ספוטיפיי שהכללים של אפל מגבילים את חופש הבחירה וחונקים חדשנות על חשבון חוויית המשתמש. "לא מדובר בסוגיה של ספוטיפיי נגד אפל. אנחנו רוצים את אותם כללים הוגנים לחברות מבוגרות וצעירות, גדולות וקטנות. צריך לתמוך ולטפח את האקוסיסטם הבריא שאפשר לשתי החברות לשגשג מלכתחילה", הוא הוסיף.

אפל לא הגיבה לפניית הוול סטריט ג'ורנל בנושא. בנציבות האיחוד האירופי אישרו את קבלת התלונה והוסיפו: "אנו בוחנים אותה בהתאם להליכים הרגילים שלנו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
2 - שכחת קהל יעד אחד בתשפוכת המילולית שלך: הצרכנים
נאמר בעדינות שגישה אלימה כלפי חדשנות ויצרנות של מדינה אחרת (אירופה, ישראל ועוד) פוגעת בצרכנים ובמשתמשים. לאף ספק שירות אין זכות להפר את הרגולציה במקומות בהם הוא פועל ולנקוט בצעדים אנטי-תחרותיים המנוגדים לחוק ומהווים ניצול לרעה של כוח מונופוליסטי, והכל לצורך פגיעה במשתמשים ובתחרות.
א  |  13.03.19
2.
אפל תפנה לממשל האמריקאי שיעסוק על תוכנות בידור, סרטים, ומוסיקה אירופאיות גישה לקוד אמריקאי.
האירופאיים כלבין מצחינים. אנחנו נכסח את ספוטיפיי וגם נגייס ממנה ופנדורה עובדים בכירים.לאפל יש זכות להחזיק בפלטפורמת אפסטור והיא משקיעה בה מיליארדים בשנה ו1,000 מהנדסים ויותר עובדים ועשרות מעצבים.
מנכ״ל אפל  |  13.03.19