אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש ממוזילה: שליחה מאובטחת של קבצים ענקיים בחינם

חדש ממוזילה: שליחה מאובטחת של קבצים ענקיים בחינם

הקרן השיקה את Send, כלי דמוי דרופבוקס שמאפשר העברת קבצים בגודל של עד 2.5 גיגה-בייט באופן מוצפן מקצה לקצה. ואולם, הכלי אינו מחובר לאינטרסים מסחריים, ושליחת קבצים קטנים של עד 1 גיגה-בייט גם לא תצריך הרשמה

13.03.2019, 17:49 | רפאל קאהאן

מוזילה משיקה את Send, שירות חינמי לשליחת קבצים גדולים. הוא מאפשר להעביר קבצים בגודל של 1 עד 2.5 גיגה-בייט. בשלב זה זמין Send כשירות ווב, אך בהמשך השבוע יופיע גם בתור אפליקציית מובייל.

קראו עוד בכלכליסט

כל קובץ יוטען לשרתי מוזילה, ומה שיישלח יהיה לינק, כדי לחסוך בדאטה במכשירי מובייל. השירות דומה מאוד לשל דרופבוקס, אך כל עוד הקובץ קטן מ-1 גיגה-בייט אין צורך בהרשמה או בחשבון פיירפוקס. בעלי חשבונות יכולים לשלוח גם קבצים גדולים יותר, אך ההעברה והאחסון מתבצעים ללא עלות.

מוזילה Send מוזילה Send מוזילה Send

הקבצים מועלים לשרת מאובטח, מה שיוכל לשמש גם עסקים במתארי שימוש מסוימים. השירות הוא בעל הצפנה מקצה אל קצה, ומאפשר לקבוע מועדי גישה לקובץ, להגדיר הרשאות כניסה ואפילו סיסמה ומכסת הורדות.

השירות של מוזילה נכנס לנישה נדרשת בתחום העברת הקבצים: שליחת קבצים כבדים במייל אולי אינה כה בעייתית כמו בעבר, אך זו עדיין לא מטלה פשוטה - בעיקר מהטלפון. אם אתם משתמשים בשירות של גוגל או מיקרוסופט אתם צריכים להיות בעלי חשבון בשירותים שלהן ואם אתם משתמשים בשירותי ענן פחות ידועים - יש סיכוי שהעברת הקבצים לא תהיה מאובטחת. למוזילה יתרון גדול אחד על האלטרנטיבות: היא מלכ"ר, ולכן אין לה סיבה או כוונה לנטר את השימוש ב-Send או לסכן את פרטיות המשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות