אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל מפעל קנאביס לממשלה: "הסחבת בקידום היצוא, תעלה מחירים לחולים בישראל" צילום: Pavlina Schultz

פרסום ראשון

בעל מפעל קנאביס לממשלה: "הסחבת בקידום היצוא, תעלה מחירים לחולים בישראל"

מאיר אריאל, מנכ"ל מפעל הקנאביס הרפואי "בזלת פארמה צמחי מרפא" שיגר מכתב למשרדי הממשלה בו כתב "עליכם לדעת, כי ככל שלא יהיה יצוא בפועל או יתעכב כפי שאנו צופים זאת, יפגע הדבר באופן נואש בתעשייה חדשה זו, באופן שיוביל בין השאר לעליית מחירים דרסטית למטופלים בישראל"

13.03.2019, 17:48 | צלי גרינברג

חברות הקנאביס מגיבות על אי פרסומן של הנחיות ותקנות הנוגעות ליצוא הקנאביס הרפואי מישראל. החברות החלו כבר להיערך ליצוא לאחר אישור הממשלה בתחילת ינואר, אולם לפי שעה הן מתמודדות עם אי ודאות לגבי היערכות מוסדות המדינה ליצוא הקנאביס הרפואי מישראל.

קראו עוד בכלכליסט

מאיר אריאל, מנכ"ל מפעל הקנאביס הרפואי "בזלת פארמה צמחי מרפא" שיגר מכתב בנושא למשרדי הממשלה השונים. העתק ממנו הגיע לידי "כלכליסט". אריאל כותב כי ישראל עומדת להפוך ללא רלוונטית בשל התקדמות הרגולציה ותעשיות הקנאביס המקומיות במדינות אליהן ישראל מבקשת לייצא.

צמח הקנאביס, צילום: אתר החברה צמח הקנאביס | צילום: אתר החברה צמח הקנאביס, צילום: אתר החברה

אריאל כותב כי "אנו עדים לפערים משמעותיים בדרישות של הרגולטורים במדינות היעד לאישור מוצרי קנאביס רפואי מישראל, כגון גרמניה ופולין, מול תהליכי IMC-GMP שהוגדרו על ידי הרגולציה הישראלית, ויש לתת עליהם את הדעת בדחיפות, על מנת שניתן יהיה בבוא העת לייצא מישראל.

"לצערנו, ממשיך אריאל "חוסר מוכנות בשלב זה של הרגולטורים לטפל בסוגיות הדחופות עד ליישום החלטת הממשלה מס' 4490, לרבות מינוי ועדה ובעלי תפקידים, הינה לרועץ לכל השוק העתידי.

"עליכם לדעת, כי ככל שלא יהיה יצוא בפועל או יתעכב כפי שאנו צופים זאת, יפגע הדבר באופן נואש בתעשייה חדשה זו, באופן שיוביל בין השאר לעליית מחירים דרסטית למטופלים בישראל, וזאת מכיוון והתעשייה פועלת נכון להיום במחירי הפסד מתוך ציפייה לרווח בשוק היצוא, ולא בשוק המקומי".

מנכ"ל "בזלת פארמה צמחי מרפא" מבקש ממשרדי הממשלה לכנס בדחיפות את בעלי התפקידים הרלוונטיים, ולקיים דיון מעשי גם מול התעשייה עצמה, על מנת לאפשר את לוחות הזמנים שהממשלה הציבה לעצמה לקידום הנושא "ולבצע יצוא, הלכה למעשה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות