אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'וזן מחסלת את החוב שלה בת"א: תשלם למשקיעים 449 מיליון שקל

צ'וזן מחסלת את החוב שלה בת"א: תשלם למשקיעים 449 מיליון שקל

חברת הנדל"ן האמריקאית תקדים בארבע שנים את המועד הסופי המתוכנן לפרעון החוב שלה. זאת כחלק מתוכנית עסקית חדשה הכוללת מכירת 14 נכסים

14.03.2019, 09:22 | חזי שטרנליכט

חברת צ'וזן נכסים מודיעה הבוקר (ה') כי בעקבות מכירה של 14 נכסים שהיא מבצעת, כחלק מתוכנית עסקית חדשה שלה, היא מקדימה בארבע שנים את המועד הסופי המתוכנן לפרעון החוב ומבצעת פדיון מלא ומוקדם של יתרת אגרת החוב הבודדה שלה בת"א בהיקף כספי של 449.7 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

צ'וזן נכסים היא חברת נדל"ן אמריקנית, שהתאגדה באיי הבתולה הבריטיים (חברת BVI) שבשליטת משה אורלינסקי. צ'וזן גייסה אגרת חוב בודדה בת"א (אג"ח א') שהורחבה פעמיים להיקף כולל של 435 מיליון שקל. צ'וזן מדווחת הבוקר כי היא מוכרת את 14 הנכסים לשני גופים מוסדיים בארה"ב תמורת 125 מיליון דולרים, וכי לאחר המכירה יתקשר בעל השליטה בצ'וזן כדי לשכור את הנכסים מחדש במטרה להפוך אותם למוסדות גמילה.

מכיוון שמבנה שטר הנאמנות לאגרת החוב של צ'וזן בתל אביב, לא מאפשר לה המשיך ולפתח את הפעילות שלה לפי תוכניתה המדוברת, צ'וזן מבצעת פידיון מוקדם ביוזמתה המלאה, ותשלם את יתרת הקרן בתוספת הריבית בסוף מרץ. יתרת הקרן של האג"ח הינה כאמור בהיקף של 435 מיליון שקל, תוספת הריבית עומדת על 14.68 מיליון שקל ובסה"כ תשלום של 449.7 מיליון שקל למחזיקי האג"ח.

נכס של חברת צ נכס של חברת צ'וזן בארה"ב נכס של חברת צ

אגרות החוב של צ'וזן נפלו במשבר האחרון שהתפרץ בדצמבר 2018, שחלקו נבע ממשיכות בשוגג של כספים שהוחזרו אמנם לחברות אבל הדאיגו את המשקיעים. האחת היתה בחברת אולייר של יואל גולדמן והשנייה היתה בצ'וזן נכסים שם התגלה כי נמשכו 2.5 מיליון דולר שהוחזרו לה בתוספת ריבית. המשקיעים חששו ואגרות החוב של צ'וזן הגיעו לשיעור תשואה דו-ספרתי.

האג"ח נגעו מספר פעמים ברף שמעל ל-12% תשואה לפדיון, המשקף את חששות המשקיעים באותה תקופה, והבוקר טרם פרסום ההודעה הן פותחות את המסחר בתשואה לפדיון של 11.12%. הריבית הנקובה שבהן גויסו הסדרות עמדה על 6.75% ומדובר באגרות חוב שקליות שהיו אמורות להיפרע בתשלומי קרן בין 2021 ל-2023 מדי חודש.

לאחר חיסול החוב, צ'וזן נכסים לא מתכננת לחזור ולגייס בארץ. מחירה של אגרת החוב מזנק ב-11% במהלך המסחר בבורסה הבוקר.

את הגיוס של צ'וזן נכסים הובילה חברת דיסקונט חיתום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות