אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך מצאה את עצמה ישראל באמצע מלחמת הסחר? צילום: שאטרסטוק

מנועי הכסף

איך מצאה את עצמה ישראל באמצע מלחמת הסחר?

מה הסיבה האמיתית שארה"ב כל כך מתנגדת לקשרי המסחר שלנו עם סין ואילו אופציות עומדות בפני הבריטים לקראת רגע האמת של הברקזיט. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 47

14.03.2019, 15:15 | שי סלינס

ארה"ב במלחמה עם סין. לא מדובר במלחמה עם פצצות, חיילים ומטוסים אלא במאבק כלכלי חריף בין שתי מעצמות על. המלחמה הזו החלה לא היום והיא לא ממש הפתיעה אף אחד. למעשה היא החלה כשדונלד טראמפ נכנס לבית הלבן לפני קצת יותר משנתיים - כסוג של אג'נדה כלכלית סלאש הבטחת בחירות של הנשיא האמריקאי.

ומה השיגה המלחמה הזו עד עכשיו? לא הרבה. בעיקר כי במלחמה כמו במלחמה גם אם היא רק כלכלית - כולם מפסידים. סין חווה האטה כלכלית משמעותית שנמשכת כבר למעלה משנה. ארה"ב עדיין לא קטפה את הפירות אותם הבטיח טראמפ לעם האמריקאי ושאר מדינות העולם מתחילות להרגיש שהמאבק הזה בין שתי האימפריות מחלחל גם לכלכלות שלהן.

ומה איתנו? אנחנו לא במלחמה עם אף אחד. לפחות לא כלכלית. עד עכשיו ישראל עשתה מאמצים עילאיים כדי לא להתערב בקרב בסכסוך הזה. הגישה בירושלים הייתה של לא להרגיז את טראמפ תוך כדי שאנחנו ממשיכים לסחור עם סין. הבעיה היא שייתכן מאוד שהעידן הזה של להלך בין טיפות המלחמה - נגמר. 

על כל אלו ועל ההתפתחויות האחרונות בבריטניה דיברנו בפרק ה-47 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד, האסטרטג והכלכלן הראשי של פסגות.

איך מצאה את עצמה ישראל באמצע מלחמת הסחר?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןאיך מצאה את עצמה ישראל באמצע מלחמת הסחר?

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות