אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש מינה מפרק זמני לרשת "מתאים לי" צילום: אוראל כהן

חשיפה

ביהמ"ש מינה מפרק זמני לרשת "מתאים לי"

6 שנים לאחר שנקלעה לקשיים ונמכרה שוב, מגיעה רשת מתאים לי לבית משפט. 30 עובדים ברשת הגישו נגדה בקשת פירוק, לאחר שלא קיבלו את שכר חודש פברואר

14.03.2019, 13:01 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי מינה היום (ה) מפרק זמני לרשת מתאים לי. השופטת עירית נוטוביץ וינברג מינתה לתפקיד את עו"ד גיל הירשמן.  

קראו עוד בכלכליסט

עובדים ברשת האופנה למידות גדולות "מתאים לי" הגישו לבית המשפט המחוזי באמצעות עו"ד חיות גרינברג, בקשה למנות לחברה מפרק זמני. זאת לאחר שחלקם לא קיבלו שכר עבור חודש פברואר. הבקשה הוגשה על ידי 30 עובדים מתוך כ-120 מעובדי הרשת המפעילה כ-25 סניפים ברחבי הארץ.

עו"ד חיות גרינברג, צילום: שני נחמיאס עו"ד חיות גרינברג | צילום: שני נחמיאס עו"ד חיות גרינברג, צילום: שני נחמיאס

רשת מתאים לי (ml) שנפתחה בשנות ה-90, היא אחת מחברות האופנה המובילות בישראל למידות גדולות. היא ידעה קשיים כלכליים בשנים עברו אולם בשנים האחרונות שבה להיות שחקן מרכזי בשוק האופנה למידות גדולות.

לפני כ-6 שנים בית משפט מינה מפרק זמני לרשת, שהיתה אז בבעלות איש העסקים אבי מלכה. הרשת נמכרה בשנת 2013 לחברת גלובל ריטייל, חברה בבעלות משקיע סיני. בעבר הועלו השערות כי מלכה מוערב בעסקה וקשור למשקיע הסיני, טענות שנדחו על ידי מלכה.

החלטתה של השופטת עירית וינברג נוטוביץ למנות מפרק זמני לחברת גלובל ריטייל גרופ, המחזיקה במותג האופנה הותיק מתאים לי, ניתנה לאחר ש-30 מעובדי מתאים לי הגישו היום בקשת פירוק נגד החברה ובקשה למנות לה מפרק זמני.

במסגרת הבקשה נטען שמהודעה שהתקבלה היום על ידי מנכ"ל החברה עולה כי "הלה אישר כי בשל עיקולים שהוטלו בחשבונות החברה אין באפשרותה לשלם את שכר עובדיה לחודש פברואר 2019".

כמו כן, אישר המנכ"ל כי קניונים שונים כבר מאיימים על החברה בניתוק החנויות מרשת החשמל ככל ולא יוסדר החוב בעניינם, כאשר קניון אחד לפחות (קניון ערים בכפר סבא) כבר פעל לפני מספר ימים באופן חד צדדי וסגר את חנות החברה ואינו מאפשר להוציא את הסחורה המצויה בה".

עוד טענו העובדים כי "לעובדי החברה, קריסתה הפתאומית מהווה תזכורת כואבת שכן אך לפני מספר שנים בלבד חוו העובדים יחד עם החברה את קריסתה הקודמת תחת הבעלים הקודם, כאשר כעת נדרשים המבקשים שוב לחוות את טראומת חוסר הביטחון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות