אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
yes תפטר יותר מ-300 עובדים בתוך שנתיים וחצי צילום: יונתן בלום

yes תפטר יותר מ-300 עובדים בתוך שנתיים וחצי

לפי הסכם קיבוצי שנחתם בחברה ושיהיה בתוקף בין יוני 2019 לדצבמר 2021, תוכל ההנהלה לסיים את העסקתם של כ-20% מהעובדים; מפוטרים שלא יכללו בתוכנית פרישה יזכו למענק חד-פעמי, העובדים שיישארו בחברה יזכו במענק הישארות ולתקציבי רווחה מוגדלים

14.03.2019, 13:44 | עומר כביר

yes יוצאת למהלך קיצוצים נרחב: ספקית הטלוויזיה בלוויין הודיעה היום שתסיים את העסקתם של עד 325 עובדים בשנתיים וחצי הקרובות. מוקדם יותר היום דיווחה החברה על מהלך משמעותי, במסגרתו תעבור לשידורים באמצעות האינטרנט ותפסיק את שידורי הלוויין במהלך שבע השנים הבאות.

קראו עוד בכלכליסט

רן גוראון, מנכ״ל yes, צילום: יונתן בלום רן גוראון, מנכ״ל yes | צילום: יונתן בלום רן גוראון, מנכ״ל yes, צילום: יונתן בלום

עתה מדווחת החברה על כך שחתמה על הסכם קיבוצי עם עובדיה - המיוצגים על ידי ההסתדרות הלאומית - הכולל את סיום העסקתם של כמעט 20% מכוח העבודה בחברה. לפי ההסכם, שיהיה בתוקף בין יוני 2019 לדצבמר 2021, במהלך תקופה זו תוכל yes לסיים את תפקידם של עד 325 עובדים. ההסכם כולל תוכנית פרישה מרצון, עם מענקי פרישה מוגדלים והודעה מוקדמת לפורשים. במסגרתו, מדי שנה יצומצם כוח האדם בחברה בכ-100 תקנים עד לסוף 2021.

עובדים שיישארו בחברה יזכו למענק הישארות, כמו גם לתקציבי רווחה מוגדלים.

ב-yes מעריכים את עלות ההסדר ב-68 מיליון שקל. עם זאת, העלות יכולה להיות נמוכה יותר שכן, ההסכם מאפשר ל-yes להתייעל באמצעות אי-גיוס עובדים חדשים במקום עובדים שפרשו מבחירה.

"אני שמח לבשר היום על חתימת הסכם עם ועד עובדי yes וההסתדרות הלאומית, במסגרתו הגענו להבנות המיטביות עם כל הצדדים", אמר מנכ"ל יס, רן גוראון, בהודעה לעיתונות. "ברצוני לנצל במה זו ולהודות לכל הצדדים אשר הפגינו אחריות רבה במהלך המשא ומתן ופעלו בפתיחות ובשיתוף פעולה. אנו נמצאים בתקופה של שינויים רבים בשוק התקשורת ואני בטוח שהסכם זה יביא לשילוב הכוחות הנדרש בדרך להתמודדות עם האתגרים הניצבים בפני כולנו".

יו"ר ועד עובדי יס, אלי כהן, אמר שההסכם מהווה בשורה משמעותית. "שוק התקשורת כולו עובר שינויים רבים ומאתגרים וכך גם חברות הבנות של קבוצת בזק, ובתוך כל אלה הצלחנו לא רק לשמור על זכויות העובדים, אלא אף לשפר תנאים תעסוקתיים ולהשיג זכויות פרישה מיטיבות. אנחנו מבינים שעתידנו כעובדי החברה תלוי באופן ישיר בהצלחתה ואנו מחויבים להמשיך ולהצעיד את yes כמובילת שוק הטלוויזיה בישראל", הוסיף.

יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי, אמר: "אני מברך את הצדדים על סיום המשא ומתן ועל ההסכם אשר מביא עמו בשורות חשובות לעובדות ועובדי החברה. זהו הישג משמעותי להגיע להבנות בתקופה כה מאתגרת ורגישה בתמורות החלות בשוק התקשורת בישראל".

יס היא לא החברה היחידה בקבוצת בזק שיוצאת למהלך קיצוצים נרחב. בסוף ינואר דווח שבמהלך שלוש השנים הקרובות צפויה הקבוצה לקצץ עד 750 משרות, כ-13.5% מכוח העבודה שלה. בשבוע שעבר הפגינו עובדי בזק בינלאומי ופלאפון מול ביתו של יו"ר בזק,שלמה רודוב, במחאה על התנהלות החברה במו"מ עמם לפיטורי עובדים. חתימת ההסכם ביס עתידה להגביר את הלחץ על עובדי חברות הבת האחרות להגיע גם הם לסיכומים בנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות