אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי באולטימטום לברנמילר: מיצאו משקיע או שנעמיד לפירעון הלוואה של 21 מיליון שקל

לאומי באולטימטום לברנמילר: מיצאו משקיע או שנעמיד לפירעון הלוואה של 21 מיליון שקל

הבנק טען שחברת אגירת האנרגיה מפרה את תנאי הסכם המימון ולא עומדת בלוח הזמנים ובעלויות הפרויקט; בלאומי דרשו מברנמילר למצוא משקיע שיעמיד מימון של 24 מיליון שקל עד לאפריל

14.03.2019, 17:15 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בנק לאומי מוריד את הכפפות מול חברת ברנמילר, העוסקת בייצור תחנות לאגירת האנרגיה.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק שהעמיד בעבר אשראי כחלק מהסכם מימון להקמת פרויקט הדגל של החברה – פרויקט רותם 1 בדימונה, פנה לברנמילר במכתב לפיו היא מפרה את תנאי הסכם המימון. זאת, לטענת הבנק, בשל "אי עמידתה בלוחות הזמנים להקמת הפרויקט, חריגה מעלויות הפרויקט, אי כיסוי גלישת עלויות הפרויקט ועוד".

    

אבי ברנמילר, מנכ"ל ברנמילר אנרגיה , צילום: זהר שחר אבי ברנמילר, מנכ"ל ברנמילר אנרגיה | צילום: זהר שחר אבי ברנמילר, מנכ"ל ברנמילר אנרגיה , צילום: זהר שחר

     

לאומי ציין שהוא יכול להעמיד לפירעון מיידי את ההלוואה שהעמיד לברנמילר בהיקף של 21.5 מיליון שקל, סכום שמעל למחציתו (12 מיליון שקל) נמצא בפקדונות. עם זאת, הבנק הבהיר כי הוא מסכים להשהות את הפירעון המיידי על מנת שהחברה תבצע גיוס כספים ממשקיע או קרן לצורך השלמת הפרויקט.

עוד עולה מהמכתב כי נותרה לברנמילר יתרה לתשלום של 3.75 מיליון שקל כחלק ממסגרת האשראי להקמת הפרויקט, שייתכן שלא תועמד לה.

בנק לאומי התנה את הסכמתו בהשעיית הפירעון המיידי בכפוף להתקיימות תנאים הכוללים הטלת שיעבוד קבוע ראשון בדרגה על חשבון הבנק של החברה, פקדון נזיל בגובה 7 מיליון שקל וחתימה על הסכם השקעה עם משקיע או קרן השקעות שישקיעו בין 22 ל-24 מיליון שקל ויעמידו את המימון החסר להשלמת הפרויקט, שמוערך ב-70 מיליון שקל, עד ל-19 באפריל.

הבנק דורש עוד תנאים כגון הצגת אישורי הרשות לחשמל על עמידה באבן דרך של הקמת היסודות בפרויקט והארכת אבן הדרך האחרונה בפרויקט בארבעה חודשים לפחות. אישורים שהוא מבקש לקבל עד ל-12 באפריל הקרוב.

בברנמילר ציינו בתגובה כי אינם מקבלים "חלק מטענות הבנק, וחולקים עליהן, לרבות על סכום ההשקעה בפרויקט, אשר להערכת החברה, נכון למועד זה, וכפי שדווח על ידה, הוא כ-61.5 מיליון שקל".

ברנמילר נמצאת בחודשים האחרונים במירוץ להשגת מימון לתוכניותיה. עד כה לא התקדמו מספר ניסיונות להשגת מימון מקרנות פרטיות, ואף הכנסתו של צביקה ברינבוים כשותף. החברה בחרה לצאת בגיוס בזק באמצעות הנפקת מניות, בהיקף מתוכנן של 18 מיליון שקל ב-4 במרץ, אך גייסה סכום של 8 מיליון שקל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות