אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר בפייסבוק: שני מנהלים בכירים ברשת החברתית עוזבים צילום: רויטרס

משבר בפייסבוק: שני מנהלים בכירים ברשת החברתית עוזבים

השניים שעוזבים הם סמנכ"ל המוצר כריס קוקס, שהיה בין היתר אחראי על ווטסאפ, אינסטגרם ופייסבוק מסנג'ר, וסגן הנשיא כריס דניאלס

14.03.2019, 23:41 | עומר כביר

משבר בפייסבוק: שניים מהמנהלים הבכירים ביותר ברשת החברתית, ובהם העובד שנחשב לאחד משני סגניו של המייסד והמנכ"ל מארק צוקרברג, עוזבים את החברה.

קראו עוד בכלכליסט

שני העובדים הם סמנכ"ל המוצר, כריס קוקס, שבשנה שעברה מונה להוביל את חטיבת האפליקציות של פייסבוק, היה כפוף ישירות לצוקרברג ובמסגרת תפקידו אחראי על ניהול ופיתוח הרשת החברתית, ווטסאפ, אינסטגרם ופייסבוק מסנג'ר. הבכיר השני הוא סגן הנשיא כריס דניאלס, שהיה כפוף לקוקס ועמד בראש ווטסאפ.

קוקס היה אחת הדמויות החזקות בפייסבוק, ולצד סמנכ"לית התפעול שריל סנדברג וצוקרברג עצמו נחשב לאחד משלושת האנשים החזקים בחברה. בשעה שסנדברג הובילה את הפיתוח העסקי של פייסבוק, קוקס הוביל את צד המחקר והפיתוח של היישומים המרכזיים והמכניסים ביותר של החברה. הוא החל את דרכו בחברה כמהנדס בצוות הניוזפיד של פייסבוק, ובמהלך עבודתו בה הוביל צוותי פיתוח מוצר ועמד בראש אפליקציית פייסבוק.

כריס קוקס, צילום: בלומברג כריס קוקס | צילום: בלומברג כריס קוקס, צילום: בלומברג

"כריס ואני עבדנו יחד במשך יותר מעשור, ואני תמיד אעריך את האמפתיה העמוקה שלנו לאנשים שמשתמשים בשירותים שלנו ולרוח החיובית שהוא הביא לכל מה שהוא עושה", כתב צוקרברג בהודעה לעיתונות. "במשך כמה שנים כריס הביע רצון לעשות משהו אחר. הוא אחד מהאנשים המוכשרים ביותר שאני מכיר ויש לו פוטנציאל לעשות כל מה שהוא רוצה. אחרי 2016 שנינו הבנו שיש לנו עבודה חשובה בשיפור המוצרים שלנו, והוא נשאר לעזור לנו לתכנן את המסלול לעתיד האפליקציות שלנו. רשמנו התקדמות משמעותית ברבות מהסוגיות, וכריס החליט שזה הזמן לקחת צעד אחורה. אני מאוד אתגעגע לכריס".

דניאלס הוביל בעבר את צוות הפיתוח העסקי של פייסבוק ואת יוזמת internet.org של החברה שסייע לחברה למשוך יותר מ-100 מיליון איש לרשת. "כריס הוא אחד מהחושבים העסקיים החדים והעקרוניים שפגשתי, ומגוון האתגרים שהוא עזר לנו לנווט בהם מרשים", נפרד ממנו צוקרברג. "מאוד נהניתי לעבוד עם כריס ואני בטוח שהוא יעשה עבודה מצוינת בכל מה שיבחר לעשות".

צוקרברג לא מתכנן למנות מחליף לקוקס, ותחת זאת מנהלי האפליקציות השונות - וויל קת'קארט, שיחליף את דניאלס בראשות ווטסאפ; פידג'י סימו, שהערב הודיעה צוקרברג על מינויה להוביל את פייסבוק; אדם מוסרי, שמוביל את אינסטגרם; וסטן צ'ונדובסקי, שעומד בראש מסנג'ר - יהיו כפופים ישירות לצוקרברג.

"מדובר בשינויים חשובים בשעה שאנחנו מתחילים בפרק הבא של בניית יסודות לפלטפורמה חברתית ממוקדת פרטיות", סיכם מנכ"ל פייסבוק. "יש לנו הרבה עבודה חשובה, ואני נרגש להמשיך לפעול כדי להעניק לאנשים את הכוח לבנות קהילות ולהפוך את העולם לקרוב יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות