אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמריקן איירליינס השעתה את טיסותיה לוונצואלה צילום: בלומברג

אמריקן איירליינס השעתה את טיסותיה לוונצואלה

ההחלטה התקבלה לאחר שאיגוד הטייסים בחברה הורה לעובדיו לסרב לטוס למדינה. ארה"ב החזירה את הדיפלומטים שלה מוונצואלה

16.03.2019, 09:22 | שירות כלכליסט
חברת התעופה אמריקן איירליינס השעתה ביום שישי את הטיסות שלה לוונצואלה וממנה, זאת על רקע חוסר היציבות במדינה. המהלך מגביר את הבידוד של המדינה הדרום אמריקאית השרויה במשבר עמוק. כך מדווח CNBC.  

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה התקבלה לאחר שמוקדם יותר ביום שישי הורה איגוד הטייסים של החברה ל-15 אלף חבריו לסרב לטוס לוונצואלה, זאת בעקבות קריאת משרד החוץ האמריקאי לאזרחים לעזוב את המדינה. ארה"ב החזירה גם את הדיפלומטים שלה. "אל תטוסו לוונצואלה בשל הפשעים, חוסר היציבות האזרחי, תשתיות הבריאות הרעועות והמעצרים השרירותיים של אזרחי ארה"ב", נמסר באזהרה שפרסם משרד החוץ האמריקאי ביום שלישי.

מטוס של אמריקן איירליינס בניו יורק, צילום: Phil Derner Jr. מטוס של אמריקן איירליינס בניו יורק | צילום: Phil Derner Jr. מטוס של אמריקן איירליינס בניו יורק, צילום: Phil Derner Jr.

מרבית חברות התעופה האמריקאיות כבר עצרו את הטיסות שלהן למדינה מאז העמיקו הבעיות הפוליטיות והכלכליות. יונייטד ודלתא אף הפסיקו לטוס למדינה הלטינית כבר מאז 2017. אמריקן הייתה חברת התעופה הגדולה האחרונה האמריקאית שעוד המשיכה לטוס למדינה. "הבטיחות והביטחון של הצוותים והלקוחות שלנו תמיד היו בראש סדר העדיפויות שלנו, ואמריקן לא תפעל במדינות שאנחנו לא מחשיבים כבטוחות", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה.

המשבר במדינה העמיק בינואר, לאחר שארה"ב הכירה במנהיג האופוזיציה חואן גווידו כנשיא החדש, במקומו של ניקולס מאדורו. 50 מדינות נוספות, בהן ישראל, הצטרפו לארה"ב. השבוע סבלה המדינה מהפסקת חשמל מתמשכת, שסוכנות האנרגיה הבינלאומית הזהירה כי עלולה להוביל למחסור עולמי בשוק הנפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות