אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ הטיל וטו על ההצעה לבטל את מצב החירום בגבול מקסיקו צילום: רויטרס

טראמפ הטיל וטו על ההצעה לבטל את מצב החירום בגבול מקסיקו

זו הפעם הראשונה שבה הנשיא משתמש בזכות הווטו מאז שנכנס לתפקידו: "לקונגרס יש את החירות להעביר את החוק, ולי יש את החובה להתנגד לו"

16.03.2019, 10:42 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ השתמש בזכות הווטו שלו אתמול (ו') והתנגד להצעת חוק שהייתה אמורה לסיים את מצב החירום שעליו הכריז בגבול עם מקסיקו. טראמפ חתם על הווטו הראשון שלו מאז נכנס לתפקיד מול הצלמים בחדר הסגלגל. הדמוקרטים, ששולטים בבית הנבחרים, אמנם ינסו לעקוף את ההתנגדות הזו, אך נראה שאף מפלגה לא תצליח להשיג את הרוב של שני שלישים הדרוש לשם כך.

קראו עוד בכלכליסט

"לקונגרס יש את החירות להעביר את החוק, ולי יש את החובה להתנגד לו", אמר הנשיא לפני שחתם על הווטו על מה שהוא כינה "החלטה רשלנית". בכל זאת, יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי הודיעה כי ההצבעה בעניין תתקיים ב-26 במרץ. "בית הנבחרים יפעל פעם נוספת להגן על החוקה והדמוקרטיה שלנו מהכרזת החירום של הנשיא ונקיים הצבעה כדי לעקוף את הווטו שלו", הכריזה. "הרפובליקנים יצטרכו לבחור בין הצביעות המפלגתית שלהם או השבועה שלקחו להגן על החוקה".

על אף מאמציו של טראמפ, הוא עדיין יצטרך להגן על החלטתו להכריז על מצב חירום בבית המשפט, שכן מעל 10 מדינות הגישו תביעות לביטול הצו. טראמפ הכריז בחודש שעבר על מצב החירום בגבול כדי שיוכל להעביר כסף שכבר הוקצו מתקציב הביטחון לטובת בניית החומה שהוא רוצה בגבול. הוא דרש 5.7 מיליארד דולר מהתקציב לבניית המחסומים, אך בקונגרס סרבו ואישרו 1.4 מיליארד דולר בלבד.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות