אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצצה ראשונה לתלושי השכר: 18 מיליון דולר לסגני באפט צילום: Daniel Acker

הצצה ראשונה לתלושי השכר: 18 מיליון דולר לסגני באפט

מסמכים שהוגשו לרגולטור חושפים את חבילות השכר השנתיות של גרג אבל ואג'יט ג'יין שקודמו ב־2018 ונחשבים מועמדים מובילים לרשת את יו"ר ברקשייר וורן באפט. השכר של הבוס: 100 אלף דולר, לא כולל 269 אלף דולר בהוצאות אבטחה

16.03.2019, 16:04 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

ענקית ההשקעות ברקשייר הת'אוויי סיפקה בסוף השבוע הצצה ראשונה לתלושי השכר של בכיריה החדשים, שמונו ב־2018. מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית חושפים כי שני סגני היו"ר החדשים של התאגיד, גרג אבל ואג'יט ג'יין, קיבלו כל אחד חבילת שכר של כ־18 מיליון דולר בשנה שעברה. על כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

זוהי הפעם הראשונה שנחשפים פרטי השכר של השניים, הנחשבים למועמדים מובילים לרשת את יו"ר התאגיד וורן באפט. אבל (56) וג'יין (67), שקודמו לתפקיד הבכיר בינואר שעבר, קיבלו כל אחד 16 מיליון דולר בשכר בסיס ו־2 מיליון דולרים בבונוסים.

באפט הוא זה שקובע את גובה חבילות השכר, והמשכורות הללו משקפות את רצונו לתגמל את יורשיו הפוטנציאליים על פי הנורמות המקובלות בחברות ציבוריות אחרות. בה בעת, בניגוד לחברות אחרות, ברקשייר לא מעניקה לעובדיה אופציות.

סגן היו"ר אבל אחראי על פעילות ברקשייר שאינה בתחום הביטוח, כולל חברת הרכבות BNSF, יצרנית חלקי המטוסים פרסיז'ן קסטפרטס, עסקי הקמעונאות, ובהם פרוט אוף דה לום ונעלי הריצה ברוקס, כמו גם זרוע האנרגיה של ברקשייר.

ג'יין לעומתו מופקד על חטיבת הביטוח של ברקשייר, כולל חברת ביטוחי המכוניות גייקו וחברת ביטוחי המשנה ג'נרל רה. באחריותו של ג'יין גם ניהול תיקי מניות בשווי כ־123 מיליון דולר, כולל מניות ברקשייר שנמצאים בבעלות אשתו ובבעלות קרן צדקה פרטית. עמיתו אבל מופקד על תיק מניות בשווי כ־2 מיליון דולר. כך על פי המסמכים שהוגשו לרגולטור. בראיון לרשת CNBC בחודש שעבר, באפט פסק כי השניים "עושים עבודה נפלאה".

אג אג'יט ג'יין | צילום: Daniel Acker אג

זה 25 שנה באפט מקצה לעצמו חבילת שכר שנתית של 100 אלף דולר, וכך גם סגנו הוותיק צ'ארלי מאנגר. עם זאת, נתח בעלות של 16.5% בענקית ההשקעות מהווה את עיקר הונו של באפט, המוערך על פי מגזין "פורבס" ב־84.4 מיליארד דולר. על פי המסמכים שהוגשו לרגולטור, חבילת השכר של באפט ב־2018 הסתכמה ב־388,968 דולר, מתוכם 268,968 דולר להוצאות אבטחה, והיתה גבוהה פי 6.63 מהשכר החציוני של 389 אלף עובדי ברקשייר, העומד על 58,691 דולר. סמנכ"ל הכספים שלו מרק המבורג קיבל ב־2018 חבילת שכר בגובה 2.26 מיליון דולר.

באפט (88) עדיין מפקח על רוב תיקי ההשקעות של ברקשייר, כולל בנק וולס פארגו ואפל, ואילו מאנגר בן ה־95 מופקד על החלטות מרכזיות בתחום הקצאת ההון.

בחודש שעבר דיווחה ברקשייר על הפסד נדיר למשקיעים, בגובה 25 מיליארד דולר, זאת לאחר שנאלצה לבצע מחיקה של 3 מיליארד דולר ברבעון האחרון של 2018, בעיקר על ההשקעה בענקית המזון קראפט היינץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות