אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה התוכנית להקמת המטה השני של אמזון בצפון וירג'יניה צילום: Mike Segar

אושרה התוכנית להקמת המטה השני של אמזון בצפון וירג'יניה

מול אופוזיציה קטנה וקולנית, אישרו פקידים מקומיים חבילה פיננסית ששוויה 51 מיליון דולר ב-National Landing; זאת לאחר ביטול התוכנית להקמת המטה בניו יורק

17.03.2019, 10:33 | שירות כלכליסט
התכניות להקמת המטה השני של חברת אמזון בצפון וירג'יניה קיבלו דחיפה קדימה אתמול, כאשר פקידים מקומיים אישרו חבילה פיננסית ששוויה 51 מיליון דולר, אל מול אופוזיציה קטנה אך קולנית.

קראו עוד בכלכליסט

בנובמבר בחרה אמזון ב-National Landing כמיקום למטה החדש שלה, שמכונה HQ2, אתר שנמצא בבעלות משותפת של מחוז ארלינגטון והעיר אלכסנדריה, שנמצאת לא רחוק מוושינגטון, וכן של העיר ניו יורק. ההחלטה התקבלה אחרי חיפוש של שנה במהלכו התחרו ערים ורשויות מקומיות רבות בארה"ב על ההכנסה העתידית ממיסים שהפרויקט נושא בחובו.

ג ג'ף בזוס מייסד | צילום: איי אף פי ג

בפברואר הודיעה אמזון במפתיע על ביטול תוכניתה לבנות חלק מהמטה השני שלה בשכונת קווינס שבעיר ניו יורק, לאחר שההתנגדות מצד מנהיגים מקומיים התגברה כשנודע להם על שורת התמריצים שהוצעו לחברה ע"י פוליטיקאים מהעיר.

המועצה בת חמשת החברים של מחוז ארלינגטון הצביע פה אחד בעד מתן החבילה הפיננסית לאמזון, לאחר פגישה בת שבע שעות שנערכה בחדר גדוש בכ-150 תושבים ונציגים של איגודים מקומיים וקבוצות מיעוטים.

כמה תושבים ואיגודי עובדים הביעו התנגדות נחרצת, ורבים מהם קראו "בושה" והניפו שלטים עם סיסמאות כגון "אל תהיו ההיפך מרובין הוד", "אמזון מעבידה בפרך ולא משלמת מספיק", ו"יצגו אותנו ולא את אמזון." אחד המפגינים הוצא החוצה מהישיבה ע"י המשטרה. כמה עשרות אנשים גם הפגינו מחוץ לישיבה נגד ההחלטה.

דני קונדחס, אחד ממארגני הקואליציה בשם "בשבילנו, לא בשביל אמזון", המתנגדת למעבר החברה לאזור, אמר: "אנחנו נאבקים כדי לוודא שהאנשים שגרים פה לא ידחקו החוצה בגלל עליית המחירים שתיגרם ע"י אנשים עשירים שיעברו הנה."

אך היו גם תושבים שהפגינו בעד המעבר, והניפו שלטים שאמרו "הצביעו כן," ו"אמזון טובה לארלינגטון".

112 איש נרשמו לומר את דברם בישיבה, מספר גדול מאוד עבור אסיפה מקומית. דוברים רבים שהתנגדו למעבר ציינו את התנגדותם בין היתר לתמריצים הישירים שיינתנו לחברה, פטורים שונים ממיסים שתקבל, והמעבר הכפוי והכמעט בלתי נמנע של משפחות בעלות הכנסה נמוכה מבתיהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות