אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית ההשקעות של טבע נכנס לתחרות קנאביס מול טבע ישראל צילום: סאיקי

בית ההשקעות של טבע נכנס לתחרות קנאביס מול טבע ישראל

סנארה ונצ'רס, בית ההשקעות של טבע ופיליפס, השקיע 250 אלף דולר בויאולי, המפתחת משאף קנאביס יחד עם יו-ניבו; במקביל, טבע ישראל משווקת ומפיצה בארץ את משאף הקנאביס של סאיקי מדיקל

17.03.2019, 11:23 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת טבע משקיעה בשתי חברות קנאביס מתחרות, באמצעות שתי זרועות השקעה נפרדות. חברת ויאולי (Veoli) המפתחת משאף קנאביס קיבלה באמצע השבוע 250 אלף דולר כהשקעה מסנארה ונצ'רס, בית ההשקעות של טבע ופיליפס. במקביל, טבע ישראל חתומה על שיווק והפצה בלעדית בישראל של משאף הקנאביס מבית חברת סאיקי מדיקל (syqe Medical).  

קראו עוד בכלכליסט

ויאולי חתמה עם חברת הקנאביס הציבורית יו-ניבו על הסכם פיתוח פורמולציות ומחסנית מותאמות למשאף קנאביס, במסגרתו יו-ניבו תקבל בלעדיות על רישיונות הפיתוח. במקרה של הצלחה, ההסכם יאפשר שיווק המוצר על ידי שני הצדדים תוך חלוקת ההכנסות בהתאם למודל שייקבע בסוף שלב הפיתוח.

שתי החברות מבקשות לקחת נתח בשוק המשאפים הנאמד בעד 70 מיליארד דולר בארה"ב ועד 6 מיליארד יורו באירופה, כאשר עלות פיתוח פורמולציה ומחסנית נאמד בכמיליון דולר (כולל ניסויים קליניים), ועתיד להימשך עד כשנה.

גולן ביטון, מנכ"ל יו-ניבו, אמר לכלכליסט, כי "ההסכם מהווה צעד בהתפתחות החברה, כפי שהתחייבה במפני משקיעיה. האמון שהחברה מקבלת מגופים כמו טבע ופיליפס מדברת בעד עצמה".

ויאולי מפתחת משאף קנאביס שאינו מצריך חימום של שמן הקנאביס לפני שאיפתו, ובכך אמור לשמור על מלוא סגולותיו הרפואיות של שמן הצמח. סאיקי מדיקל פיתחה משאף המאפשר מתן צמחים ברמת דיוק ובטיחות של תרופה, כאשר הצמח הראשון שאותו הטמיעה היה קנאביס רפואי, שבאמצעות טכנולוגיה הופכת אותו לאבקה ומאפשרת שימוש במנות אחידות.

אשר לרושם לפיו טבע לכאורה מתחרה בעצמה, חברת הפארמה הישראלית כבר מסרה בעבר שפעילות החברה נפרדת מפעילות בית ההשקעות המשותף לה, לפיליפס ולמדען הראשי. גורמים בשוק מספרים לכלכליסט, כי "טבע מרוויחה כך או אחרת; גם מהצלחה של סאיקי וגם מזו של ויאולי, דרך בית ההשקעות שבו היא משתתפת".

משאף סאיקי מדיקל , צילום: סאיקי משאף סאיקי מדיקל | צילום: סאיקי משאף סאיקי מדיקל , צילום: סאיקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות