אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסאפ תקבל דפדפן מובנה משלה, וחיפוש תמונות בסיוע גוגל צילום: שאטרסטוק

ווטסאפ תקבל דפדפן מובנה משלה, וחיפוש תמונות בסיוע גוגל

אתר המפתחים WAbetainfo איתר רכיבי קוד שמספקים הצצה לשדרוג באפליקציית הצ'ט: דפדפן משלה, שיאפשר לפייסבוק לקשר בין משתמשי ווטסאפ ופעולות ברשת. בנוסף, ישולב באפליקציה חיבור לגוגל Images, שיסייע באיתור תצלומים

17.03.2019, 12:00 | רפאל קאהאן

ווטסאפ צפויה לעבור שדרוג משמעותי: לפי אתר WAbetainfo, שכבר חשף בעבר פיתוחים פנימיים בווטסאפ ע"ב רכיבי קוד שהופצו למפתחים, תשודרג האפליקציה בדפדפן מובנה משלה - מה שיאפשר לפייסבוק לאסוף מידע גולשים, ולשמור אותם בתוך אפליקציית הצ'ט הפופולרית.

קראו עוד בכלכליסט

המוני לינקים משותפים בווטסאפ, כשכל לחיצה עליהם מוציאה את הגולש ליישום הדפדפן המובנה בטלפון או במחשב שלו. מבחינת פייסבוק מדובר בפספוס: היא אמנם מחויבת לשמור על פרטיותו בווטסאפ, אך מעודה לא הבטיחה שתימנע מלנטר את פעולותיו בדפדפן.

ווטסאפ, צילום: Chris Ratcliffe ווטסאפ | צילום: Chris Ratcliffe ווטסאפ, צילום: Chris Ratcliffe

אמנם הדפדפן צפוי לפעול על בסיס הרשאות אנדרואיד עצמה, כך שהניטור ייחסם כפי שחסום הניטור של ווטסאפ עצמה - אך לפייסבוק רכיבי ריגול בכל האינטרנט, בדמות כפתורי הלייק שמוטמעים ברוב האתרים. כך תוכל החברה לדעת איזה משתמש הגיע לאיזה אתר מווטסאפ ומתי, ולקבל מזהה חד ערכי של פעולותיו שם. לפי WAbetainfo, צפויה ווטסאפ לאמץ את יישום הדפדפן שמובנה בפייסבוק עצמה.

מדובר באתגר טכני, שכן דפדפן הוא בגדר אפליקציה נוספת ולא משהו שקל להטמיע בתוכנה כווטסאפ. בשלב הראשון, נוטרלו היכולות לבצע דרך הדפדפן הקלטת פעילות וצילומי מסך - מה שגם מצמצם את העומס על התוכנה וגם משפר את הפרטיות.

לפי WAbetainfo, תזכה ווטסאפ גם בכלי מובנה לחיפוש תמונות שיקושר ישירות אל גוגל Images דרך ממשק הקישור של השירות. מעל חיפוש התמונות ישב ממשק איתור התוכן הבעייתי שהפעילה ווטסאפ כדי לאתר פייק ניוז, מה שיוכל לשפר את בטיחות השימוש ולצמצם השפעות זרות בלתי רצויות. החיבור למנוע גוגל יספק מידע על מחרוזות החיפוש והרגלי החיפוש גם לפייסבוק וגם לגוגל עצמה. שתי החברות אמנם יריבות בתחומים רבים, אך חיבור ממשקי תוכנה אינו חלק מכך; למשל, מאפשרת גוגל לבצע שמירה אוטומטית של היסטוריות צ'טים מווטסאפ בפלטפורמת Drive.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות