אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה להפקדה תוכנית המגדלים של הרצליה; 7 מבנים עד 60 קומות

אושרה להפקדה תוכנית המגדלים של הרצליה; 7 מבנים עד 60 קומות

התוכנית אושרה במסגרת הותמ"ל וממוקמת מצפון למחלף שבעת הכוכבים; היא תכלול 1,650 דירות ו-200 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ותנועת הרכבים בה תהיה תת קרקעית; בנוסף אושרה תוכנית רמות מאיר בנתיבות ובה ייבנו 2,000 יח"ד ומלונות בסמוך למתחם הבבא סאלי

17.03.2019, 12:12 | דותן לוי

הותמ"ל (הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור) החליטה על הפקד של תכנית 'קרית שחקים' בהרצליה ועל אישור תוכנית 'רמות מאיר' בנתיבות, 2 תכניות רחבות היקף הכוללות כ-3,650 יח"ד ובנוסף, שטחי מסחר, תעסוקה וציבור.

קראו עוד בכלכליסט

תוכנית 'קרית שחקים' בהרצליה משתרעת על 180 דונם על משולש שתחום מצפון למחלף שבעת הכוכבים, לאיילון, ובין כביש פנימי המחבר את תחנת הרכבת אל העיר. הקרקע סמוכה לתחנת הרכבת של הרצליה ולשני פארקים עירוניים-פארק גליל ים ופארק הרצליה.

משה פדלון ראש עיריית הרצליה משה פדלון ראש עיריית הרצליה משה פדלון ראש עיריית הרצליה

התוכנית כוללת 1,650 יחידות דיור שייבנו ב-7 מגדלים בני 22-60 קומות. מתוכן, 330 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות, ונכללת אפשרות להקמת 500 יחידות דיור מיוחד. בנוסף, כוללת התכנית 200 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר, 12 דונם עבור שטח ציבורי פתוח, 6 דונם עבור הקמת בתי ספר יסודיים לצורכי השכונה, ושטח של 6,600 מ"ר להקמת מעונות יום וגני ילדים.

בהיבט התחבורתי, התוכנית נמצאת בסמיכות למוקדי תחבורה חשובים - נתיבי איילון, תחנת הרכבת הקיימת, קווי 'מהיר לעיר'. בשל מיקומה, היא מציעה הקמת מרכז תחבורה מטרופוליני המשלב בין כל סוגי התחבורה הציבורית בטרמינל 1- רכבת כבדה, קו המטרו תת קרקעי, מערך 'מהיר לעיר', מסוף אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים, ומערך חנייה ציבורית תת קרקעית. בשל מערך זה, הוטמע בתכנית צמצום תקן החניה הפרטית, זאת במסגרת עידוד הפחתת התלות ברכב הפרטי. 

מלונות ליד הבבא סאלי

בנוסף, במסגרת החלטות הועדה, אושרה תכנית 'רמות מאיר' בנתיבות. מדובר בתוכנית המשתרעת על שטח של 591 דונם לאורך רחוב "11 הנקודות" המשמש כניסה ראשית לעיר מכיוון כביש 25. היא כוללת 2,000 יחידות דיור שייבנו בבניינים של 7-10 קומות, צמודי קרקע וכן מגדלים בכניסה לעיר, כחלק מהמע"ר המתוכנן בכניסה לעיר. מתוכן יוקצו דירות קטנות, דירות להשכרה ודיור מוגן, אשר ייתנו מענה לאוכלוסיות שונות ובהם זוגות צעירים והגיל השלישי.

כמו כן, התכנית כוללת 147 אלף מ"ר עבור שטחי ציבור, 10,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ו-145 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים בהם פארק ארכיאולוגי לתל בוהו וטיילת לאורך נחל בוהו. התוכנית מאפשרת הקמת 250 חדרי מלון בשני מוקדים: בסמוך ל"פארק נחל בוהו" המפותח בימים אלה ע"י עיריית נתיבות וקק"ל, ובסמוך ל"מתחם הבאבא סאלי" אותו פוקדים עשרות אלפי מבקרים בשנה.

פארק ליד הקבר של באבא סאלי בנתיבות, צילום: חיים הורנשטיין פארק ליד הקבר של באבא סאלי בנתיבות | צילום: חיים הורנשטיין פארק ליד הקבר של באבא סאלי בנתיבות, צילום: חיים הורנשטיין

תוכנית 'רמות מאיר' אושרה רק 8 חודשים לאחר הפקדתה, והיא השלישית אשר אושרה בותמ"ל בעיר נתיבות. בחודש הקרוב צפויה להגיע לאישור תכנית רביעית לנתיבות אשר תשלים את התכנון המפורט בחלקה המערבי של העיר. התוכנית קודמה על ידי הרשות המקומית ותוכננה על ידי משרד גוטמן-אסיף אדריכלים.

יו"ר הותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים, אריאל יוצר אמר על התוכניות, "קרית שחקים תהווה פריצת דרך בתחום התחבורה הפרטית והציבורית במטרופולין תל אביב. התכנון שם את המשתמשים בתחבורה הציבורית בעדיפות ראשונה ומנגיש להם את מגוון עורקי התחבורה העתידיים במקום אחד.

"התכנית מנצלת באופן מירבי את הקצאת השטח בלב העיר הרצליה וצפויה לסייע לעיר בהתבססותה כאלטרנטיבה איכותית למגורים ותעסוקה. בנתיבות הועדה השלימה את רצף התוכניות שלוקחות חלק בתנופת הבינוי שהעיר חווה ומציעה פיתוח איכותי למגורים במרחב הדרום".

מנהל אגף בכיר לתכנון ברשות מקרקעי ישראל, רפי אלמליח בירך על החלטת ההפקדה של תכנית 'קרית שחקים' בהרצליה, וציין כי "תוכנית זו היא חלק ממערך נרחב של תכנון ופיתוח שמבצעת רמ"י בלב אזור הביקוש במדינת ישראל אשר יאפשר אכלוס יחידות דיור ופיתוח תשתיות נרחב למען יצירת שכונה איכותית המשורתת ביעילות תחבורתית".

מתכננת מרחב עסקי תל אביב ומגישת התוכנית, גילי טסלר אמרה: "מיקומה של התוכנית באחת הכניסות המשמעותיות לעיר ולמחוז תל אביב, והעובדה כי מוצע בתכנית מרכז תחבורתי יצרה הזדמנות להעצמת זכויות מגורים ותעסוקה ושילובם בקריה אחת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות