אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היל אפלייד מדיקל תקים בירושלים מרכז פיתוח ב-18 מיליון שקל צילום: היל אפלייד

היל אפלייד מדיקל תקים בירושלים מרכז פיתוח ב-18 מיליון שקל

החברה מפתחת מערכות יעילות וחסכוניות להקרנות נגד סרטן. להערכתה, תוכל הטכנולוגיה שלה להוזיל ביותר מ-60% את עלות הטיפולים ולהנגיש אותם לכל חולה בעולם. המרכז יוקם בשיתוף האוני' העברית ויתפרס על שטח של כ-700 מ"ר

17.03.2019, 14:25 | מאיר אורבך
חברת HIL Applied Medical (היל אפלייד מדיקל), המפתחת מערכות לטיפולי הקרנות בסרטן באמצעות אלומות פרוטונים, חתמה על הסכם עם האוניברסיטה העברית. במסגרתו, תשכור כ-700 מ"ר להקמת מרכז פיתוח וייצור בהשקעה כספית המוערכת בכ-18 מיליון שקל ובתמיכת מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל החברה, שגיא ברינק-דנן, מסר כי מרכז הפיתוח יביא גישה חדשה להאצת חלקיקים וטיפולי הקרנות. הפתרונות הזמינים והמתקדמים כיום לטיפול בהקרנות פרוטונים לסרטן, מתבססים על טכנולוגיות משנות ה-30, וגודלם הפיזי מוערך בעשרות מטרים רבועים וכרוכים בעלות אסטרונומית של עשרות מיליוני דולרים לחדר טיפולים בודד.

מנכ"ל החברה, שגיא ברינק-דנן, צילום: היל אפלייד מנכ"ל החברה, שגיא ברינק-דנן | צילום: היל אפלייד מנכ"ל החברה, שגיא ברינק-דנן, צילום: היל אפלייד

לאור זאת, רק 3%-5% מחולי הסרטן בעולם הזקוקים לטיפול מסוג זה אכן זוכים לו. לטענת החברה, הטכנולוגיה שלה צפויה להוזיל ביותר מ-60% את עלויות הרכישה והתפעול של חדרי הטיפול, ולהקטין את הציוד בחדר לחצי מגודלו. בכך, יונגש למעשה הטיפול לכל בית חולים בינוני ומעלה, ובפועל לכל חולה בעולם.

ברינק-דנן הוסיף כי מרבית עובדי המו״פ של היל אפלייד מדיקל הם בוגרי האוניברסיטה העברית שנחשפו לפעילותה במסגרת לימודיהם האקדמיים ובהמשך בפרויקטים שביצעו, בסיומם השתלבו באופן טבעי בתפקידים מקצועיים בחברה. עם השלמת הפיתוח של הדור הראשון של מערכות החברה, ישמש המתקן החדש כמרכז ייצור למערכות בטא ראשונות ללקוחות נבחרים בארץ ובעולם.

ישי פרנקל, סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה העברית, ברך על הרחבת פעילותה של היל אפלייד מדיקל בקמפוס גבעת רם והוסיף כי לאור הרחבת הקשרים בין האקדמיה לתעשייה והביקוש ההולך וגובר בשנים האחרונות מצד חברות הייטק וביוטכנולוגיה לרכז את פעילותן בקמפוס, החלה לאחרונה האוני' לקדם פרויקט במסגרתו ייבנו כ 150,000 מ"ר עבור מרכזי פיתוח, משרדים ומעבדות בקמפוס גבעת רם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות