אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלקום עברה להפסד ב-2018: "השוק במצב קשה"; מספר מנויי הטלוויזיה זינק ב-29% צילום: עמית שעל

סלקום עברה להפסד ב-2018: "השוק במצב קשה"; מספר מנויי הטלוויזיה זינק ב-29%

הרווח התפעולי השנתי של סלקום נפל ב-75% ל-74 מיליון שקל, ההפסד בשורה התחתונה עמד על 64 מיליון שקל; מספר מנויי הטלוויזיה טיפס ל-219 אלף, שיעור הנטישה בסלולר ירד מ-46% ל-43%

18.03.2019, 09:45 | עומר כביר

סלקום מדווחת על ירידה בהכנסות, נפילה ברווח התפעולי, ומעבר להפסד - בסיכום שנת 2018 ובסיכום הרבעון הרביעי. החברה מסיימת את השנה החולפת עם הפסד של 64 מיליון שקל, לעומת רווח של 113 מיליון שקל בשנת 2017.  

קראו עוד בכלכליסט

"שוק התקשורת בישראל נמצא במצב קשה וללא התערבות רגולטורית דחופה לפתרון המשבר, צפויה פגיעה אמיתית בהשקעות", אומר מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, בדוח השנתי.

חברת שירותי התקשורת רשמה ב-2018 ירידה של 4.7% בהכנסות ל-3.69 מיליארד שקל, בהשוואה ל-3.87 מיליארד שקל ב-2017 - ההכנסות משירותים ירדו ב-4.6% ל-2.78 מיליארד שקל. הרווח התפעולי צנח ב-75.1% ל-74 מיליון שקל בלבד, לעומת 297 מיליון שקל ב-2017. 

מספר המנויים בסלולר עלה מעט בשנה שחלפה, בשיעור של 1.2%, ל-2.86 מיליון מנויים, וכאשר שיעור הנטישה ירד מ-45.8% ל-43.2%. מספר מנויי האינטרנט של החברה עמד בסוף השנה על 269 אלף, עלייה של 21.2% בהשוואה לסוף 2017. שירות הטלוויזיה ממשיך להיות המגזר הצומח ביותר של סלקום, ומספר המנויים של החברה עלה ב-2018 ב-28.8% והגיע ל-219 אלף.

תוצאות רבעון

בסיכום הרבעון הרביעי עמדו ההכנסות על 918 מיליון שקל, לעומת 975 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2017. הרווח התפעולי נפל ל-8 מיליון שקל, לעומת 45 מיליון שקל ברבעון המקביל. סלקום סוגרת את הרבעון עם הפסד של 35 מיליון שקל, לעומת רווח של 10 מיליון שקל ברבעון המקביל.

"המגזר הנייד בישראל סובל כיום מהיפר תחרות וריבוי שחקני מחיר", התריע שטרן בדו"חות. "תחרות זו הובילה להמשך השחיקה במחירי הסלולר ולירידה בהכנסה הממוצעת למנוי. לאור מציאות זו פעלנו בשנת 2018 לשיפור הרווחיות במגזר זה ונמשיך לנקוט במהלכים לשיפור הרווחיות גם בשנת 2019".

 שטרן ציין גם כמה נקודות חיוביות בפעילותה של סלקום בשנה שחלפה: "המשכנו לגייס לקוחות לסלקום tv וביססנו את מעמדנו כחלופה הטובה ביותר בשוק הטלוויזיה בישראל. במקביל, הגברנו את ההשקעות ואת קצב הפריסה של תשתית הסיבים האופטיים בשכונות מגורים, וחיזקנו את מעמדנו כספק שירותי תקשורת נייחת למגזר העסקי. בזכות הפעילות המוצלחת ועל אף התחרות הגבוהה, גדלו הכנסות המגזר הנייח בשנת 2018 בשיעור של כ-9%".

ניר שטרן מנכ"ל סלקום , צילום: עמית שעל ניר שטרן מנכ"ל סלקום | צילום: עמית שעל ניר שטרן מנכ"ל סלקום , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ועד עובדים גמר את החברה
עודף מנהלים, אבטלה סמויה, התנהלות ביורוקרטית. סלקום צריכה להעביר כמה שיותר כוח אדם למיקור חוץ לדרום ופריפריה, לעבור למטה קטן ואיכותי עם key players, להקטין את BO עם סל מסלולים קטן ופשוט, להתחיל לגבות עמלות על כל אקסטרות שנותנים כמו תמיכה, שירות בשעות לא שגרתיות.
קפיטליסט  |  18.03.19
5.
עידן הכלכלה הרעה מתחיל להתפרק
אם מנהלים לא יתחילו לנהל באמת ולא להסתמך על מודלים של גניבת כסף מלקוחותיה- הם ימשיכו לקרוס. הוט עדיין לא מבינה מה קרה לה. והלקוחות לשעבר יודעים טוב מאד מה היה שם ולמה הם לא יחזרו להיות לקוחות שלה. סלקום- גם אתם גנבתם וכעת אתם לא מבינים למה הלקוחות לא נאמנים לכם- תתחילו לחשוב. רוצים דוגמא עכשווית? קחו את LG ורונלייט- הן עסוקות כל הזמן בלהביא לקוחות חדשים, אין להם כמעט לקוחות חוזרים- הם ממשיכים לאבד לקוחות.
רעמסס  |  18.03.19
4.
מחירי הסלולר נוחים לגמרי, הטלפון הקווי לא
בשעה שחברות הסלולר מציעות חבילות סלולר בתמחורים באמת נוחים ללקוח ישנו רק מוצר תקשורת אחד במחיר מופקע בישראל - הטלפון הקווי. בזק גובה 25 שקלים טבין ותקילין על קו קל, שזה קו בלי שיחות יוצאות. מי שרוצה גם להוציא שיחות נדרש לקנות חבילת שיחות (כן כן, פטפטני סלולר כבר לא זוכרים שהיה דבר כזה פעם אצלם) וזה עולה כמה עשרות שקלים. באותו זמן סלקום וחברות סלולר אחרות מציעות ללקוח פינוק בדמות קו+דבר חופשי+סמס חופשי+גלישה, והכל הכל? בפחות כסף ממה שבזק גובה, בלי דבר חופשי, בלי סמס חופשי ובלי גלישה. רוצה שיחה מזוהה ותא קולי בסלולר? בכיף. בזק גובה על השירות הזה עוד 5 שקלים. למה? ככה. יש מיליוני ישראלים, לא פעם קשישים, הנאנקים תחת התמחור הלא סביר של הטלפון הקווי. בהתחשב בתמחור הסלולר הידידותי ללקוח קו קל של בזק צריך לעלות 5 שקלים פיקס ודבר חופשי 10 שקלים. פיקס. תא קולי ושיחה מזוהה על חשבון הבית, בדיוק כמו אצל חברות הסלולר. נסו לברר אצל קרוביכם וחבריכם אם הם נשחטים בטלפון הקווי ונסו לעזור להם לשפר את התמחור, אם לא לנטוש כליל. מחיר הטלפון הקווי בישראל, בהתחשב בתמחורי הסלולר הנוחים, הוא מטורף.
dw  |  18.03.19
2.
זוכרים,
קראנו השבת את פרשת זכור: זכור את אשר עשה לך ...מי ששודד ועושק את עם ישראל ישלם טבין וטקילין. לא שכחנו: פלפון, סלכלום וברטנר שלושת פושעי ישראל ואל הרביעי "אקספון" יפלו כולם. עברתי לאקספון בלי חוכמות ובלי התחכמויות. בלי שקרים ובלי ניבזויות. אפנה לרבנות הראשית שתקבע יום טוב כאשר ימחקו שלושת פושעי התקשורת שסחטו אותנו. קדימה אקספון . תן השראה לאחרים אולי ההגינות תחזור שוב למדינה הזאת.
יצחק  |  18.03.19
לכל התגובות