אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת הבחירות: הצצה לבתי הפרלמנט היפים בעולם צילום: שאטרסטוק

לקראת הבחירות: הצצה לבתי הפרלמנט היפים בעולם

מגבעת הקפיטול, דרך ארמון הפרלמנט בבוקרשט ועד כוורת הדבורים בוולינגטון. אלו בתי הפרלמנט המרשימים בעולם

21.03.2019, 10:56 | מערכת כלכליסט
צילום: שאטרסטוק
1.הפרלמנט ההונגרי, בודפשט: בפרלמנט ההונגרי יושבת האספה הלאומית של המדינה. הוא שוכן על גדת נהר הדנובה, ונחשב לאחד מסימני ההכר המפורסמים ביותר של בודפשט. הבנייה של המבנה החלה ב-1885 ונמשכה עד 1904, ועד היום מדובר במבנה הגדול ביותר בהונגריה והגבוה ביותר בבודפשט. זהו גם אחד ממבני הפרלמנט הוותיקים ביותר באירופה.
צילום: שאטרסטוק
2.ארמון ווסטמיניסטר, לונדון: בארמון ווסטמיניסטר מתאסף הפרלמנט הבריטי. הוא שוכן על גדות נהר התמזה, לצד אתרים מפורסמים נוספים כמו הביג בן. הארמון נחשב לאחת האטרקציות הפופולאריות בלונדון ולאחד המונומנטים המפורסמים באירופה.
צילום: שאטרסטוק
3.גבעת הקפיטול, וושינגטון הבירה: בגבעת הקפיטול נמצא הקונגרס של ארה"ב. הבנייה החלה ב-1793 והושלמה ב-1800.
צילום: שאטרסטוק
4.הרייכסטאג, ברלין: מאז 1999 חזר הרייכסטאג לארח את הפרלמנט הגרמני. הוא נפתח במקור ב-1894, והבניין מלווה את ההיסטוריה של המדינה ב-120 השנים האחרונות. התיירים מוזמנים לבקר בחינם (אך מומלץ להזמין כרטיסים מראש) בכיפת הזכוכית של הרייכסטאג, שנחשבת לאחת האטרקציות המומלצות בברלין.
צילום: שאטרסטוק
5.הגוש המרכזי (The Centre Block), אוטווה: מתחם הפרלמנט הקנדי נמצא בגבעת הפרלמנט בבירה הקנדית. הגוש המרכזי הוא המבנה הראשי של המתחם, ובו שוכנים הבית התחתון והבית העליון, וכן משרדים רבים של סנטורים וחברי פרלמנט. המאפיין האדריכלי העיקרי של המבנה הוא מגדל השלום – מגדל שעון ענק שעומד במרכז הבניין.
צילום: שאטרסטוק
6.בניין המזכירות ( The Secretariat Building), ניו דלהי: בבניין זה שוכן הקבינט ההודי המרכיב את הממשלה. המבנה נבנה ב-1910, ומדובר למעשה בשני אגפים – צפוני ודרומי – של בניינים סימטריים.
צילום: שאטרסטוק
7.ביננהוף (The Binnenhof), האג, הולנד: בניין הפרלמנט העתיק ביותר שעדיין בשימוש. מדובר במתחם של בניינים שנבנו בתחילה במאה ה-13, והפכו למרכז הפוליטי של הרפובליקה ההולנדית ב-1586. כיום שוכנים במבנה שני בתי הפרלמנט, וכן משרד ראש הממשלה והמשרד לנושאים  כלליים.
צילום: שאטרסטוק
8.ארמון הפרלמנט, בוקרשט: בארמון הפרלמנט שוכנים שני בתי הפרלמנט הרומני. הארמון הוא מבנה הפרלמנט הגדול ביותר בעולם, המבנה האזרחי המשמש לעניינים אדמינסטרטיביים הגדול, הבניין האדמינסטרטיבי היקר ביותר בעולם ואפילו המבנה הכבד ביותר. הבנייה החלה ב-1984 והושלמה ב-1997.
צילום: שאטרסטוק
9.בית הפרלמנט, קייפטאון: בית הפרלמנט של דרום אפריקה מורכב משלושה אגפים שנבנו בתקופות שונות: הבניין המקורי מסוף המאה ה-19, המבנה השני בשנות ה-20 של המאה שעברה והבניין האחרון שנבנה בשנות ה-80. במתחם שוכנים שני בתי הפרלמנט, האסיפה הכללית והמועצות הלאומית לפרובינציות.
צילום: שאטרסטוק
10.כוורת הדבורים (The Beehive), וולינגטון, ניו זילנד: הכוורת היא הזרוע הביצועית של מתחם הפרלמנט של ניו זילנד. צורת המבנה מזכירה במידה מסוימת כוורת, ומכאן השם. הבנייה החלה ב-1969 והושלמה ב-1981. הבניין מתנוסס לגובה של 72 מטרים.
צילום: שאטרסטוק
11.כנסת ישראל. אבן הפינה למשכן הכנסת הנוכחי הונחה באוקטובר 1958, והבניין נחנך באוגוסט 1966
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות