אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אימון מתקדם: הטייטס של הטריאתלון צילום: אורן אהרוני

אימון מתקדם: הטייטס של הטריאתלון

ביגוד מתאים הוא חלק חשוב בהכנות לטריאתלון הראשון, כמו גם היכרות עם התחושה של ריצה ורכיבה אחרי שחייה

19.03.2019, 08:28 | ארי תדהר

עונת הטריאתלון מתחילה בימים אלה וזה הזמן לבדוק האם אנו מוכנים אליה. הדרישה הראשונית מכל טריאתלט חדש, כדי לצלוח את הטריאתלון, היא כמובן היכולת לשחות, לרכוב על אופניים ולרוץ.

המרחק הקצר, שנקרא ‘טריאתלון ספרינט’, כולל 750 מטר שחייה בים, 20 ק”מ רכיבה על אופניים ו־5 ק”מ ריצה. מי שחושש מהמרחקים, יכול להתחיל ממקצה ה’אורבן’, שקיים בחלק מהתחרויות (למשל בטריאתלון תל אביב), עם מרחקים של 250 מטר שחייה, 12 ק”מ רכיבה ו־3 ק”מ ריצה.

מקצה השחייה בטריאתלון. חליפה מתאימה פוטרת אותנו מהחלפת ביגוד, צילום: אורן אהרוני מקצה השחייה בטריאתלון. חליפה מתאימה פוטרת אותנו מהחלפת ביגוד | צילום: אורן אהרוני מקצה השחייה בטריאתלון. חליפה מתאימה פוטרת אותנו מהחלפת ביגוד, צילום: אורן אהרוני

כדי להגיע מוכן לטריאתלון הראשון, נדרשת היכרות עם חוקי התחרות, הבנה של הלוגיסטיקה - מבחינת ציוד והיכרות עם שטח ההחלפה בין המקצים.

בנוסף, נדרשים אימונים ספציפיים בהם חשוב להכיר את התחושה של ריצה ורכיבה אחרי שחייה. המעבר ממצב של שכיבה בשחייה למצב מאוזן ברכיבה, דורש הסתגלות והזרמת דם מפלג הגוף העליון לתחתון. בריצה אחרי רכיבה נרגיש בתחילה כבדים. לכן יש להתחיל את הריצה בקצב איטי ולתת לשרירים להסתגל למעבר.

הציוד שנזדקק לו בהתנסות הראשונה כולל: משקפת שחייה, כובע ים, בגד ים, ביגוד רכיבה, משקפי שמש, אופניים (גם אופני הרים מתאימים לרוב התחרויות), ביגוד לריצה ונעלי ריצה.

כדי להקל על עצמנו, ניתן להשתמש בטייטס שמתאים לשלושת ענפי הספורט. ואם תרצו להשקיע – חליפת טריאתלון פוטרת אותנו מהצורך בהחלפת ביגוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות