אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק צפויה להגדיל את המחיקה על ירידת ערך ל-1.5 מיליארד שקל

בזק צפויה להגדיל את המחיקה על ירידת ערך ל-1.5 מיליארד שקל

בינואר דיווחה בזק על מחיקה של 1.1 מיליארד שקל וכעת הודיעה על מחיקה של 390 מיליון שקל נוספים בעקבות מחיקת מוניטין בחברות הבנות yes ובזק בינלאומי; בבזק מקווים שרשות ני"ע תכיר בה, ב-yes ובבזק בינלאומי כיחידת רווח אחת, ובכך תבטל את רוב המחיקה

19.03.2019, 10:03 | שלומי דונר

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת בזק הודיעה היום (ג') על אפשרות להגדלת ירידת הערך בפעילות החברות הבנות שלה yes ובזק בינלאומי ל-1.5 מיליארד דולר. החברה הודיעה היום לבורסה כי ההחלטה הסופית תתקבל עד ל-27 במרץ השנה.

קראו עוד בכלכליסט


בזק הזהירה כבר בתחילת ינואר כי היא צופה לירידה מהותית בשווי החברות בנות, שתוביל למחיקה של 1.1 מיליארד שקל. כך שעתה דיווחה על מחיקה של 390 מיליון שקל נוספים בגין מחיקת מוניטין בחברות הבנות. הערכת השווי של החברות מתבצעת ע"י חברת פרומתאוס והיא הוזמנה על ידי בזק בשל תחזית לירידה נוספת בתוצאות. כמו כן, אנליסטים מעריכים כי חברת yes רשומה בספרי בזק בשווי לא ריאלי.  לפי הצפי החדש, שווי yes יורד ל-250 מיליון שקל לעומת 1.35 מיליארד שקל לפני שנה.
 

בהודעת החברה היום נמסר עוד, כי אם רשות ני"ע תאר את פעילות הקבוצה כיחידה מניבת מוזמנים אחת, אז צפויה מחיקה בסכום שאינו מהותי בערכה הפנקסני של yes במאזן החברה. לעומת זאת, התייחסות לפעילויות החברות הבנות כיחידות מניבות מזומנים נפרדות, צפויה להביא למחיקה כוללת בגין ירידת השווי האמורה במאזן החברה של כ-1.5 מיליארד שקל.

  

שלמה רודב, יו"ר בזק שלמה רודב, יו"ר בזק שלמה רודב, יו"ר בזק


       

המחיקה כולה תלויה ברשות ניירות ערך. אם הרשות תכיר בחברות בזק, yes ובזק בינלאומי כיחידת רווח אחת ולא כשלוש יחידות נפרדות, המחיקה תהיה בסכום שולי של עשרות מיליוני שקלים בלבד. החלטת הרשות משמעותית מאוד עבור בזק שמעדיפה כמובן אישור של הרשות להכרה כזו.

לפני כחודש הודיעה בזק כי הרווח הנקי שלה לשנת 2018 צפוי להיות נמוך בשיעור של כ-15% מהרווח הנקי כפי שפורסם בתחזית. לדבריה, הירידה ברווח נובעת כתוצאה מאירועים בעלי אופי חד פעמי ולא כתוצאה מירידה בפעילות השוטפת.

בזק, שמחפשת קונה, אף הודיעה לפני כחודשיים על תוכנית התייעלות רחבת היקף ועל כוונתה לבצע קיצוצים נרחבים בכל חברות הקבוצה, במסגרתם תבטל הקבוצה בין 200 ל-250 משרות מדי שנה, בשלוש השנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות