אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי פרש מרקט בוחנים נסיון הנפקה נוסף

בעלי פרש מרקט בוחנים נסיון הנפקה נוסף

זאת, 8 חודשים אחרי ששלומי ויוסי אמיר חזרו בהם מכוונתם להנפיק, על רקע ביקושים נמוכים בשל התעקשותם לא להפחית את שווי החברה מתחת לרף שקבעו - 750 מיליון שקל

19.03.2019, 10:32 | נורית קדוש וצלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

האחים שלומי ויוסי אמיר בוחנים את האפשרות לנסות שוב להנפיק את רשת פרש מרקט. שמונה חודשים אחרי שחזרו בהם מכוונתם להנפיק, על רקע ביקושים נמוכים בשל התעקשותם של האחים אמיר לא להפחית את שווי החברה מתחת לרף של 750 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב זה העבירו האחים אמיר לרשות ניירות הערך את הדוחות הכספיים של החברה למחצית השניה של 2018, מתוך כוונה להיערך להנפקה. זאת בכפוף לשיפור בתנאי השוק. לדברי גורמים בסביבת אמיר, תוצאות המחצית השניה היו טובות יותר מאלו של הרבעון הראשון 2018, כך שהן תומכות בשווי של כ-700 מיליון שקל, אליו הם שואפים.

פרשמרקט החליטה לשמר את התשקיף שאיתו ביקשה לפני מספר חודשים לבצע הנפקת מניות. פרשמרקט ביקשה אז לבצע הנפקה לפי שווי הקרוב למיליארד שקל, ובמחיר מינימום של 750 מיליון שקל, אך המוסדיים רצו לרכוש מניותיה לפי שווי ממוצע של כ-700 מיליון שקל.

מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי פרש מרקט, צילום: מורג ביטן מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי פרש מרקט | צילום: מורג ביטן מימין: יוסי ושלומי אמיר, בעלי פרש מרקט, צילום: מורג ביטן

פרשמרקט המפעילה 31 סופרמרקטים סיימה את הרבעון הראשון של 2018 עם הכנסות של כ-248 מיליון שקל - עלייה של כ-42% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. שיעורי הרווחיות של החברה נחשבים לגבוהים במיוחד בהשוואה למתחרותיה, ועמד ב-2017 על 33.5% לעומת 31.3% ב-2016.

החברה סיימה את 2017 ברווח נקי של 49.3 מיליון שקל. הרשת, שהוקמה על ידי האחים שלומי ויוסי אמיר בשנת 2004, מפעילה 31 סניפים תחת חמישה מותגים: פרשמרקט, מחסני להב, היפר דודו, מחסני מזון וטיפ טופ.

גורמים בשוק ההון מסרו לכלכליסט כי "הם לא יודעים בעצמם מה הם רוצים, אבל החליטו לשמור על האופציה כל עוד אפשר. כעת הם והשוק ממתינים לדוחות שלהם, הם אולי מאמינים שזה יאפשר להם להגיע למחיר שהם מבקשים. סביר להניח שהם יבדקו את השוק ואם המחיר יהיה כבעבר, רוב הסיכויים שהם לא ינסו להנפיק כרגע, עד שתנאי השוק יביאו עמם מחיר שהוא יותר קרוב לדרישתם. אבל כרגע אין חדש מהפעם הקודמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות