אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דנאל רוכשת מבני הזוג לוינגר את השליטה בקבוצת עיניים צילום: Momentהפקות צילום

דנאל רוכשת מבני הזוג לוינגר את השליטה בקבוצת עיניים

דנאל תשלם 74.5 מיליון שקל עבור 51% מהמניות של רשת המרפאות עיניים - שמואל ורונית לוינגר ימשיכו לנהל את הרשת

19.03.2019, 14:57 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קבוצת דנאל, העוסקת בתחומי הסיעוד לקשישים, משאבי אנוש ואוכלוסיות מיוחדות תרכוש את 51% מקבוצת מרפאות העיניים עיניים תמורת 74.5 מיליון שקל. עיניים מנוהלת על ידי ד"ר שמואל לוינגר וד"ר רונית לוינגר; דנאל נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של למעלה ממיליארד שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

דנאל תרכוש במסגרת קבוצת עיניים תשתית של מאות רופאים מומחים ומנתחים במגוון תחומים, הפועלים ב-5 מרכזים רפואיים פרטיים, הכוללים חדרי ניתוח לכירורגיה בינונית, רשת מרפאות לניתוחי עיניים והסרת משקפיים בלייזר, ורשת חנויות אופטיקה.


 

הרכישה היא חלק ממהלך אסטרטגי של דנאל להרחבת פעילותה, לאחר שגייסה לאחרונה 70 מיליון שקל באיגרות חוב מהשוק המוסדי - סכום שיועד בין היתר למימון הרכישה הנוכחית. דנאל מציינת כי רוב הכסף שגוייס יושקע על ידי החברה בעיניים, לטובת מימוש תכניות הצמיחה והפיתוח העסקי. המהלך יושלם בתוך חודש עם קבלת האישורים הפורמליים הרלוונטיים מהרשויות.

הרכישה מרחיבה את תחומי הפעילות של קבוצת דנאל ומהווה עבורה כניסה לשוק עם ביקושים מתפתחים, מתוך מטרה של החברה לצמוח לכיוונים חדשים. לדברי רמי אנטין, יו"ר קבוצת דנאל: "המהלך הינו צעד משמעותי בהתפתחות של קבוצת דנאל. העסקה הנוכחית מייצרת לקבוצה ורסטיליות ומרחיבה את מגוון שירותיה ואופי פעילותה, והיא תוביל את דנאל בעתיד להיות שחקן משמעותי בתחום שירותי הבריאות הפרטיים. אילן ישראלי, מנכ"ל קבוצת דנאל, מוסיף: "כניסתנו לתחום הבריאות הינה בתזמון נכון ומתוך ראייה מפוכחת של צפי לעלייה בביקוש לשירותי רפואה פרטיים יעילים בתחום".

רונית לוינגר, מנכ"לית עיניים, אמרה על העסקה: "מצאנו בדנאל שותף אסטרטגי נכון ומתאים במטרה להרחיב את הפעילות ולפתח תחומים חדשים. יש דמיון בערכים ביושרה וב-DNA של שתי החברות. יחד עם דנאל נשקול את הרחבת פעילות חדרי הניתוח ופיתוח תחומים חדשים".  

אילן ישראלי מנכ"ל דנאל, צילום:  Momentהפקות צילום אילן ישראלי מנכ"ל דנאל | צילום: Momentהפקות צילום אילן ישראלי מנכ"ל דנאל, צילום:  Momentהפקות צילום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות