אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקד נגד בכירי משרדה: הורתה לעצור הליך הסדרת תחום התחזוקה והניהול ברבי קומות צילום: מארק נוימן, לע"מ

שקד נגד בכירי משרדה: הורתה לעצור הליך הסדרת תחום התחזוקה והניהול ברבי קומות

פארסה במשרד המשפטים: בבוקר פרסמה מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד קול קורא המזמין את הציבור להגיש הצעות להסדרת תחום הניהול והתחזוקה בבניינים משותפים, ובערב הורתה השרה לעצור את התהליך שלטענה נעשה שלא בידיעתה. לשכתה: "בכוונת שקד לשחרר את התחום כליל ממעורבות ממשלתית"

19.03.2019, 20:07 | נמרוד בוסו
שרת המשפטים איילת שקד הוציאה הערב (ג') הודעה חריגה המאשימה את בכירי משרדה, בהם המשנה ליועמ"ש (אזרחי) עו"ד ארז קמיניץ ומנהלת אשכול הנדל"ן במחלקת ייעוץ וחקיקה עו"ד כרמית יוליס בקידום מהלך ללא ידיעתה, והורתה לעצור אותו.

קראו עוד בכלכליסט

המדובר בפרסום שביצעה הבוקר מחלקת הייעוץ והחקיקה במשרד, אשר תחת אחריותו של קמיניץ, של קול קורא המזמין את הציבור להגיש את הערותיו באשר לשינויים הנדרשים להסדרת תחום הניהול והתחזוקה בבתים המשותפים. במסגרת הצעדים הנבחנים אשר פורטו בקול הקורא - חובת מימון תחזוקת הבניין אשר תחול על יזמי הבניינים החדשים, בין אם באמצעות קרן תחזוקה או בהעמדת נכס מניב שהכנסותיו ישמשו לשם כך, וכן חיוב הדיירים בהתקשרות עם חברות ניהול, הסדרה של מעמדן המשפטי, קביעת סטנדרטים לפעילותן ולפיקוח עליהן.

השרה שקד נגד הבכירים, צילום: עמית שעל השרה שקד נגד הבכירים | צילום: עמית שעל השרה שקד נגד הבכירים, צילום: עמית שעל

ואולם הערב פרסמה לשכת שרת המשפטים את ההודעה המפתיעה הבאה: "מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים פרסמה היום ללא ידיעת השרה שקד קול קורא לציבור בנוגע לניהול בתים משותפים. זהו חלק ראשוני בעבודת המטה לרפורמה נחוצה בתחום, אבל במקום לבחון כפיית התקשרות עם חברת ניהול מפוקחת בכוונת שקד לשחרר את התחום כליל ממעורבות ממשלתית". עוד נמסר כי שרת המשפטים הורתה לעצור את התהליך.

ממשרד המשפטים נמסרה התגובה הבאה: "מחלקת ייעוץ וחקיקה מתייעצת לעתים עם הציבור בענייני חקיקה ורגולציה, וכך נעשה גם בעניין הקול הקורא בנושא ניהול ותחזוקה של בתים משותפים, המופיע בתוכנית העבודה. אנחנו מבהירים כי גורמי המקצוע במשרד המשפטים טרם גיבשו את עמדתם בנושא, וזאת בניגוד לפרסומים שגויים. העמדה תגובש לאחר קבלת הערות הציבור והיא תקודם לחקיקה רק באישור שרת המשפטים. בעת הקרובה יתקיים דיון אצל השרה בדבר המשך ניהול עבודת המטה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אין לה מושג לגברת
כל המגיבים בעד, אין לכם שום מושג בסוגיה. מדובר בנושא סופר חשוב שהיה צריך להיות מוסדר בחקיקה כבר לפני שנים. המדינה עושה תכניות התחדשות עירונית, מכניסה אוכלוסיות מקומיות שבתיהן פונו למגדלים, שהעלויות האחזקה בהם הרבה יותר גבוהות. מי אמור לממן את עלויות האחזקה האלה? האנשים קשי היום שפינית אותם מבתיהם הישנים? הזקנים שגרו 40 שנה בביתם ושילמו אחזקה קטנה ועכשיו ישלמו הון בכל חודש? ככה בדיוק בונים סלמס, ואיילת שקד לא מבינה מחייה. היא מסוכנת למדינה הגברת הזאת
אלעד  |  20.03.19
לכל התגובות