אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי: גוגל תשאל אילו דפדפן וכלי חיפוש מעדיף הגולש

האיחוד האירופי: גוגל תשאל אילו דפדפן וכלי חיפוש מעדיף הגולש

זאת, במסגרת ניסיונות החברה להתמודד עם קנס עתק של 4.34 מיליארד יורו שקיבלה מנציבות האיחוד, על התנהלות מונופוליסטית בתחום השירותים המקוונים. גוגל מנסה לשדר כך פתיחות ופעולה הוגנת, בעודה מערערת על הקנס

20.03.2019, 11:56 | עומר כביר
גוגל תשאל משתמשי אנדרואיד באירופה באיזה דפדפן ומנוע חיפוש הם מחליטים להשתמש - כך הודיעה הלילה החברה. המהלך מתבצע כחלק מתגובת החברה לקנס העתק בסך 4.34 מיליארד יורו שנציבות האיחוד האירופי הטילה עליה בגין ניצול לרעה של שליטה באנדרואיד.

קראו עוד בכלכליסט

החלטת האיחוד קבעה שבכך שחייבה יצרניות אנדרואיד להתקין על מכשיריהן את דפדפן כרום ואת אפליקציית החיפוש של החברה, גוגל זכתה ליתרון בלתי-הוגן על יריבותיה והפרה את חוקי הגבלים עסקיים.

פופולרי, אך לא היחיד. כרום פופולרי, אך לא היחיד. כרום פופולרי, אך לא היחיד. כרום

גוגל כבר ערערה על הקנס, ובמקביל החלה לערוך שינויים באופן ההתקשרות שלה עם יצרניות אנדרואיד לגבי מכשירים שמשווקים באיחוד. שינויים אלו כללו יצירת רישיונות שימוש נפרדים לכרום ולאפליקציית החיפוש ואפשרות לשווק מכשירים עם גרסה לא רשמית של אנדרואיד.

הצעד העדכני של גוגל פונה לצרכנים. "אנחנו רוצים לוודא שמשתמשי אנדרואיד מכירים את המגוון הרחב של דפדפנים ומנועי חיפוש שהם יכולים להוריד לטלפונים שלהם", כתב קנט ווקר, כתב סגן נשיא בכיר בגוגל, בפוסט שפורסם בבלוג הרשמי של החברה. "זה יכלול שאילת משתמשים קיימים וחדשים באירופה באיזה דפדפן או מנוע חיפוש הם רוצים להשתמש. תמיד ניסינו לתת לאנשים את התשובות הטובות והמהירות ביותר – בין אם ישירות מגוגל או ממגוון אתרים ואפליקציות שקיימים היום. השינויים האחרונים מדגימים את המשך המחויבות שלנו לפעול באופן פתוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות