אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאיר לפידות תוקף את תהליך מינוי יו"ר פז: "הליך רע שיפגע בביצועים" צילום: תומי הרפז

יאיר לפידות תוקף את תהליך מינוי יו"ר פז: "הליך רע שיפגע בביצועים"

בעל השליטה בילין לפידות כבר שטח את משנתו בראיון שהעניק לאחרונה לכלכליסט על העדפת בעל שליטה איכותי על פני אחזקות מבוזרות; על רקע המינוי של אברהם ביגר ליו"ר פז אמר: "האחזקות של המוסדיים מפוזרות ואז נוצרים ויכוחים ואגו. זה מזכיר לי פוליטיקה רב מפלגתית"

20.03.2019, 12:00 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בזמן שבמיטב דש, פסגות וקרן נוקד של רועי ורמוס חוגגים היום (ד') את ניצחונם במינויו של אברהם ביגר ליו"ר פז, יאיר לפידות, בעל השליטה בבית ההשקעות ילין לפידות מציג עמדה שונה בתכלית. הגופים המוסדיים הובילו את ביגר לתפקיד היו"ר על אפם וחמתם של חברי הדירקטוריון של פז, שהמליצו בכלל על מועמדים אחרים (אמנון דיק ודוד אבנר) שיתחרו על התפקיד מול אליעזר שקדי,

קראו עוד בכלכליסט

"מה שקורה בפז, כמודל, זהו תהליך רע מאד לביצועים לטווח ארוך של עסקים" אמר הבוקר לפידות לכלכליסט. נזכיר כי ילין לפידות הם אלו שהציעו מלכתחילה את אליעזר שקדי לתפקיד דירקטור בפז.

לאחר מכן, עם התפטרות היו"ר הקודם יצחק עזר, הפך שקדי למועמד המוביל לתפקיד היו"ר. אלא שאז דרשו מיטב דש להביא למולו מועמד נוסף וכך נכנס ביגר לסיפור.
    

אליעזר שקדי ואברהם ביגר, צילום: רמי חכם, אוראל כהן אליעזר שקדי ואברהם ביגר | צילום: רמי חכם, אוראל כהן אליעזר שקדי ואברהם ביגר, צילום: רמי חכם, אוראל כהן


       

"חברות לא צריכות אקשן", הסביר לפידות את משנתו שהובעה בהרחבה בראיון שנערך עמו בכלכליסט לפני חודשיים. "מה שקורה כאן זה רע מאד גם להנהלה, גם לדירקטוריון וגם לבעלי המניות.

יאיר לפידות, בעל השליטה בילין לפידות, צילום: תומי הרפז יאיר לפידות, בעל השליטה בילין לפידות | צילום: תומי הרפז יאיר לפידות, בעל השליטה בילין לפידות, צילום: תומי הרפז
"כל האקשן הזה יבוא בסוף על חשבון העסקים והניהול. במקום להתעסק בעסקים עוסקים בזה. זה אגב בכלל לא קשור לביגר. הבעיה זו היריבות הפנימית שתחזור ותישנה. הרי עכשו שקדי התפטר וצריך לבחור לו מחליף וגם אפרים צדקה עוזב את הדירקטוריון וצריך למנות לו מחליף ושוב ועדות איתור ושוב מאבקי כוח".

לפידות הוסיף עוד "המוסדיים עשו פה אובר – רולינג לועדת האיתור של הדירקטוריון. הלא ועדת איתור זה המודל המקובל היום שמברכים עליו. ותראו מה קרה? פורש אדם כמו שקדי שאין לו שום אינטרסים ובא לקדם את החברה. זה ייצור מאבקים אין סופיים גם בין המוסדיים לבין עצמם. לא צריך את כל הדרמות האלה. מוציאים כמויות של אנרגיות. יושבת ועדת איתור. מראיינת עשרות מועמדים ובסוף אומרים לה 'לא'".

באשר לשאלה אם אקטיביזם מוסדי זה דבר רע, כשבכל זאת, המוסדיים הם הבעלים של פז היום ולו היה בעל שליטה אף אחד לא היה בכלל מעלה

שאלות על הבחירות שלו ביו"ר. "הבעיה בהחזקות מוסדיים היא שהן מפוזרות ואז יש ויכוחים ואגו. זה אומר 'אני רוצה את זה' והשני רוצה אחר. זה מזכיר לי מרכזי מפלגות. אין כאן גורם אחד שרוצה ליישם את האינטרסים שלו. יש ערב רב של דיעות. אני חוזר ואומר שבעל שליטה איכותי עדיף לאין ערוך מהפוליטיקה הרב מפלגתית הזו שלא תיגמר לעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות