אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע מוכרת גם את המפעל השני שלה בירושלים צילום: בלומברג

טבע מוכרת גם את המפעל השני שלה בירושלים

חברת הפארמה מוכרת את המפעל הרב תחומי בהר חוצבים לויתניה תמורת 107 מיליון שקל - בהמשך למכירת מפעל הטבליות הירושלמי שלה לחברת לוינשטיין

20.03.2019, 12:55 | גולן חזני

טבע מוכרת גם את המפעל השני שלה בירושלים:  חברת ויתניה רוכשת מטבע את המפעל הרב תחומי בהר החוצבים תמורת 107 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר פורסם ב"כלכליסט" שחברת לוינשטיין שבשליטת שאולי לוטן רכשה את מפעל הטבליות של טבע תמורת 171 מיליון שקל. שני המפעלים שוכנים בהר החוצבים.

ויתניה פרסמה לפני כשעה הודעה לבורסה על העיסקה אולם לא ציינה את שם המוכרת. ויתניה תישא גם בדמי ההיוון לחכירת הקרקע של 27 אלף מ"ר ועליה מבנה של 14 אלף מ"ר. במתחם זכויות בניה של 70 אלף מ"ר נוספים שויתניה מתכוונת לנצל.

מפעל הטבליות בירושלים שנמכר ללוינשטיין היה אחד מסמלי המאבק של עובדי טבע בתוכנית שמובילה ההנהלה החדשה בראשות קור שולץ לסגירת מפעלים בארץ ובעולם. במקום נערכו הפגנות, נחסמו כבישים ונשרפו צמיגים. צעדי ההשבתה שנקטו העובדים בזירה זו, בתמיכת ההסתדרות, היו היחידים שהצליחו לסדוק את הקשיחות שהפגין המנכ"ל שולץ. ואכן, בסופו של דבר נאלצה טבע לפני כשנה וחצי להתפשר עם העובדים, אך זאת תוך הסכמות על סגירת המפעל בסוף 2019.

במסגרת הפשרה שהחזירה את העובדים לעבודה נקבע ש־100 עובדים יעזבו ב־2018 במקום 340, וכי 450 עובדים יישארו עד סגירת המפעל בסוף 2019. לאחר שהצדדים הגיעו לפשרה, הביע ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, תקווה שהמפעל ימשיך לפעול גם ב־2020, אך המכירה ללוינשטין מבהירה שזה לא יקרה.

מפעל טבע בהר חוצבים , צילום: אי פי איי מפעל טבע בהר חוצבים | צילום: אי פי איי מפעל טבע בהר חוצבים , צילום: אי פי איי

מחברת ויתניה נמסר: "רכשנו את הנכס בהר החוצבים, כנכס אותו אנחנו מתכננים להמשיך ולפתח ולהשכיר לשוכרים פוטנציאלים. השטח מכיל 14 אלף מ"ר בנוי, אותו אנו מתכננים להשכיר לשוכרים אותם אנו כבר מכירים. בנוסף, למתחם יש זכויות בניה נוספות בשטח של 60 אלף מ"ר אותן ויתניה מתכננת לתכנן ולבנות כמבני תעשיה עתירת ידע ולהשכירם בהתאם. אנחנו מאמינים במיקום ובהתפתחות שלו בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות